שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עוד שבועיים: חיסון כלל האוכלוסיה לשפעת חזירים

  הצוות לטיפול במגיפות של משרד הבריאות מעדכן הערב כי כלל האוכלוסייה בישראל, כולל נשים הרות ותינוקות מגיל חצי שנה עד 3, תחל לקבל את החיסונים תוך כשבועיים. החיסוניים ינתנו בכל קופות החולים וטיפות החלב בחינם. יועץ משרד הבריאות לשפעת: "זו לא מחלה בנאלית. צריך להתחסן"

  תוך כשבועיים יחל חיסון של כל האוכלוסייה בישראל נגד שפעת החזירים: כך נמסר הערב (ב') בתום ישיבת הצוות לטיפול במגיפות, הגוף המייעץ למשרד הבריאות. עוד נמסר כי החיסון יינתן ללא תשלום בכל קופות החולים ובטיפות החלב.

    

  בימים הקרובים יגיע לארץ חיסון מתוצרת חברת סנופי פסטר ללא המרכיב הנקרא אדג'ובנט, ובתוך שבועיים יחל גם חיסונן של נשים הרות בכל שלבי ההריון ושל תינוקות בני חצי שנה עד שלוש בחיסון זה. במשרד הבריאות ציינו כי "חיסון זה דומה מאד לחיסון הניתן כיום לשפעת עונתית. הוא ניתן גם בגרמניה, צרפת, בלגיה, איטליה, ספרד ולוקסמבורג".  

   

  בנוסף, יגיעו בתוך כשבועיים עוד כחצי מיליון מנות חיסון, שיצטרפו למספר דומה של מנות שכבר נמצאות בישראל ומיועדות לכלל האוכלוסייה ולחולים מגיל 3 השייכים לקבוצות הסיכון. עד כה התחסנו כ-110 אלף איש בישראל, המהווים כ-1.5% מהאוכלוסיה.  

   

  ירידה בתחלואה, אך עלייה בתמותה

  לקראת האפשרות שכלל הציבור יוכל להתחסן, מבקשים במשרד הבריאות לחדד את המסר לפיו שפעת החזירים היא מחלה שעלולה לגרום למוות. "בצוות לטיפול במגיפות הביעו דאגה ממותם של 12 חולים ישראלים המאובחנים עם שפעת H1N1 מאז יום חמישי האחרון", נמסר. עם זאת, מנתוני משרד הבריאות עולה כי בשבועיים האחרונים דווקא נרשמה ירידה של כ-25% בשיעור הפניות למרפאות הקהילה בשל תסמיני שפעת.  

   

  מהדו"ח השבועי שמפרסם המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות עולה כי בשבוע האחרון של חודש נובמבר נמשכה הירידה בתחלואה דמויית שפעת, בתחלואה בדלקת ריאות ובזיהום בדרכי הנשימה, בעיקר בקרב תינוקות וילדים עד גיל 18. הירידה נרשמה בכל קבוצות הגיל פרט לבני 65 ומעלה. עם זאת, שיעור הפניות עדיין גבוה מהצפוי לעונה. בנוסף, נרשמה ירידה בתפוסת המיטות במחלקות הילדים ובמחלקות הפנימיות.

   

  ד"ר איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמר כי "יש ירידה מסוימת בתחלואה, אבל ישנה עלייה בתמותה. אנחנו לא יודעים לאן המגמה הזו הולכת. רוב האנשים שמתו בימים האחרונים היו בקבוצות הסיכון והם יכלו להספיק ולהתחסן".

   

  ד"ר רן בליצר, מנהל מחלקת תכנון בשירותי בריאות כללית ויועץ משרד הבריאות לפנדמיה של שפעת, אמר כי "גל התחלואה שאנחנו רואים בשבועות האחרונים ומקרי

   התמותה מכוונים לכך שזו לא מחלה בנאלית. צריך להתחסן ובפרט מי ששייך לקבוצות הסיכון. הנגיף יכול לגרום למחלה קשה. אף אחד לא צריך לזלזל בזה, כל מי שדואג לבריאותו צריך ללכת ולהתחסן. החיסון הוכח כבטוח ויעיל". 

   

  היום דיווח משרד הבריאות על מותם של שלושה חולים שנדבקו בנגיף. במרכז הרפואי תל-אביב נפטר צעיר בן 25 שסבל מגורמי סיכון, ברמב"ם מתה ילדה בת 11 שסבלה גם ממחלה נוירולוגית קשה, ובבית החולים וולפסון נפטרה אישה בת 77 שסבלה גם ממחלות רקע. כל החולים נדבקו בנגיף שפעת החזירים וממשרד הבריאות נמסר כי לא ניתן לשלול קשר בין מותם לבין ההידבקות בנגיף. אתמול דווח על ארבעה מקרי מוות נוספים מהמחלה, גם הם - בקרב חולים בקבוצות הסיכון.

    

  נכון להיום, מאושפזים 13 חולים שנדבקו בשפעת החזירים במחלקות לטיפול נמרץ בבתי החולים. עשרה מהם מונשמים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  חיסון לשפעת חזירים. "נמצא בטוח ויעיל"
  צילום: AP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים