שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  איידס באפריקה: 5 מיליון בשנה נדבקים מצוות רפואי

  מחקר חדש מגלה כי לא רק מין לא בטוח והעברה בלידה גורמים להתפשטות העצומה של נגיף ה-HIV ביבשת אפריקה: בכל שנה, אחד מכל חמישה מאושפזים נדבק בנגיף בגלל רשלנות של הצוות הרפואי ושימוש במחטים מזוהמות

  נתונים מזעזעים באפריקה: קרוב לחמישה מיליון איש נדבקים בנגיף האיידס מדי שנה בשל רשלנות רפואית; כך עולה ממחקר בריטי המתפרסם היום (ג') ביומון הבריטי "דיילי טלגרף". הממצאים מעלים עוד יותר את הצורך במיגור האיידס ביבשת לא רק באמצעות מין בטוח או מניעת הדבקת תינוקות מאמם, אלא גם בתוך בתי החולים.

   

  ההדבקה בנגיף האיידס באפריקה היא הגבוהה בעולם: הנשאים באפריקה מהווים 26% מכלל נשאי ה-HIV בעולם, ומעל 22 מליון איש חיים באפריקה עם הנגיף. על פי הערכות, ב-2008 מתו ממחלת האיידס כשני מיליון אפריקנים. מגיפת האיידס שרק הולכת ומתעצמת ביבשת הפחיתה את תוחלת החיים הממוצעת ל-32 שנים.

   

   

  מעל 50% מהטיפולים הרפואיים באפריקה - לא בטוחים

  ממצאים קשים אלה מתפרסמים לרגל יום האיידס הבינלאומי החל היום (ג'). באחד מהמחקרים המפורסמים, מחצית מהחולים בבית החולים של אוניברסיטת קלבאר שבניגריה,

   אשר קיבלו חיסוני טטנוס, דיווחו כי נעשה שימוש מחודש במחטים בעת החיסון.

   

  במחקר אחר, שפורסם על ידי האגודה הבריטית לבריאות מינית ואיידס, נמצא כי אצל אחד מכל חמישה ילדים נשאי HIV בסוואזילנד בגילאי שנתיים עד 12 שנים, האמהות לא היו נשאיות של הנגיף. פירושו של דבר שילדים אלה נדבקו בדרכים אחרות בנגיף, ולא במהלך הלידה מהאם.

   

  על פי מחקר של ארגון הבריאות העולמי משנת 1999, ילדים אפריקנים עוברים במהלך ילדותם בדיקות דם, חיסונים ודקירות מחטים רבות. אחת הסיבות לכך היא תוכנית למניעת מלריה המתבצעת באפריקה, אולם החוקרים מצאו עתה, כי ילדים באפריקה מטופלים באופן שכיח בזיהומים פשוטים כמו דלקות אוזניים ושקדים בתרופות לתוך הווריד או בזריקות אנטיביוטיות, במקום בסירופ אנטיביוטי.

   

  החוקרים סיכמו כי לפחות 50% מהטיפולים הרפואיים המתבצעים באפריקה אינם בטוחים. אלה נעשים באמצעות מחטים משומשות באופן תדיר המועברות מחולה אחד למשנהו ללא תהליך של עיקור (סטריליזציה).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אנטיביוטיקה לווריד, במחט מזוהמת
  צילום: איי פי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים