שתף קטע נבחר

"הסנהדרין": להרוג אסירים אם גלעד לא יוחזר

בגוף הרבני, המזוהה עם הימין טוענים כי ההסכמה לשיחרור מאות מחבלים תמורת חייל חטוף היא בגידה. ההמלצה שלהם: מערכה נוספת נגד החמאס ואיום בהרג אסירים - אם גלעד שליט לא יוחזר

"(אם) יוּצא גלעד שליט, חלילה, להורג או לא יוחזר בשלום - יוּצאו אסירים באופן מיידי להורג" – כך קובע בית הדין של ארגון "הסנהדרין" בפסיקה שהוא מפרסם הבוקר (ג'), על רקע המשא ומתן לשחרור החייל החטוף. הרבנים ממליצים אף לחטוף לשם כך אישים בכירים פלסטינים – "כולל שרים, ראשי ממשלה וכל מי שמזוהה עם מנהיגות האויב" - ומסבירים: "כדי למנוע קריסה, הכרוכה חלילה בשואה נוספת, יש להימנע מעסקת שליט גם במחיר חייו, ומאידך לנקוט בכל האמצעים להצלתו המידית, תוך שימוש בחיי מחבלים רוצחים שבידינו כבני ערובה".

 

על פי ה"סנהדרין", "עסקות שחרור שבויים מפלצתיות, כמו עסקת טננבאום ועסקת קונטאר בהם הוחזרו גוויות תמורת שחרור המוני רוצחים, הם תמרורי דרך במסלול הכניעה. הגורמים המרכזיים שמקדמים את התהליכים הללו הם פוליטיקאים, אקדמאים ואנשי תקשורת, תנועת שלום עכשיו ויחצ"נים המקבלים ממון עתק ממדינות זרות ועוינות בתמורה לשירותי בגידה בזויים".

 

במקום למצות את המשא ומתן ולחתור להשלמת עסקת השבויים, ובמלאות שנה למבצע עופרת יצוקה, ממליצים חברי בית הדין למדינה לפתוח בחנוכה תש"ע במערכה נוספת להשלמתו, כדי "לבער את הנהגת החמאס מהעולם". לטענתם, "בכל מקרה מדינת ישראל לא תוכל להימנע ממלחמה שלא הייתה כמוה, בו זמנית עם כל אויביה - תוצאת התהליך הקרוי תהליך 'שלום' שאינו אלא תהליך כניעה". 

 

בגוף הרבני, המזוהה עם הימין, טוענים כי שתי ההחלטות המשמעותיות האחרונות שקיבלה הממשלה – הסכמה לשחרר מאות מחבלים תמורת חייל חטוף אחד והקפאת הבניה היהודית ביהודה ושומרון – הם מעשי בגידה, המנוגדים לאושיות קיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל וחותרים תחת קיומו הפיזי של העם היהודי.

 

לפיכך קוראים הרבנים לציבור "להסיק מסקנות ולדאוג לגורלו", ולגייס אמצעים לבניה בכל רחבי יהודה, שומרון, ירושלים והגולן - זאת מבלי להמתין ל"סיכול החלטות ממשלת הכניעה", שלדעתם הוא חסר סיכוי. הם הצהירו כי "הסנהדרין מתכוונת לארגן את העם היהודי כישות ציבורית לעצמה, נפרדת מהממשל הרופס. הסנהדרין פונה למתנדבים ליצור קשר על מנת להפוך את החלום למציאות".

 

"לו היה הממשל נאמן לעמו, היה חייב להודיע לאוכלוסיה היושבת באזורים צפופים במישור החוף, להתפזר ביהודה ושומרון, באזור ירושלים, צפונית לרמאללה ודרומית לבית לחם, במדבר יהודה, באזורי גב ההר ולאורך בקעת הירדן, כדי להתכונן לגרוע מכל, ח"ו – התקפה כוללת לרבות התקפה גרעינית איראנית".

  

ועוד בעניין עצירת הבניה ביו"ש: "היו מנהיגים שידעו לעמוד בלחץ אמריקני. בן גוריון לא נכנע בעניין מעמדה של ירושלים והנגב, אשכול פתח במלחמת ששת הימים, בגין הפציץ את הכור העיראקי - כל אלו בניגוד ללחצים, מה שהביא בסופו של דבר לחיזוק מעמד ישראל. העולם והקונגרס האמריקאי מעריכים מנצחים ושותפים חזקים ולאו דווקא הומניסטים רכרוכיים".  

 

"הממשל

מסייע בידי אויבי ישראל להוריש את עם ישראל מארץ קדשו", נטען בפסק הדין, "(הוא) מעניק להם לשם כך משאבים רבים בקרקע, נשק, מים, תעמולה, מורל וכוח אדם, ובהרשעת העם היהודי בדעת הקהל העולמית ... (זו) מדיניות עוינת, זרה ובוגדנית נגד העם היהודי ... מדיניות זו מיועדת להכשרת טיהור אתני על ידי גירוש 400 אלף יהודים מארצם, תוך מלחמת אחים וסיכון חייהם של בני עמנו בארץ ובעולם".

 

דייני ה"סנהדרין" מסכמים כי "מנהיגות המדינה חייבת לחזור בתשובה ולפתח תפיסת מלחמה ובטחון המתאימה לצדק ולמטרותיו של עמנו, הנובעת מייחודו ומצבו המיוחד של עם ישראל. לשם כך עליה להתייעץ עם חכמי ישראל כדי שיורו לה דרך תשובה שחלקה כתוב במסמך זה וחלקה במסמכים אחרים שכתבה נציגות הסנהדרין על חובת הממשלה בעיתות מלחמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה למען גלעד שליט
צילום: רויטרס
מומלצים