שתף קטע נבחר

השופט על סרן א': יש ראיות חד-משמעיות לעבירה

בית משפט השלום בתל-אביב האריך בשישה ימים את מעצרו של הקצין מהיחידה לאבטחת אישים בצה"ל, החשוד במעשה סדום. השופט אביחי דורון הגדיר את הגרסה הראשונית "פנטסטית". סעיף החשד הוחמר. בידי המשטרה עד שראה הכל מההתחלה

סרן א' מהיחידה לאבטחת אישים הולך ומסתבך. "יש ראיות הקושרות אותו חד-משמעית לעבירה. קיימת הפרכה לחלק מהגרסה הראשונית שנתן", כך קבע היום (ג') שופט בית משפט השלום בתל-אביב, אביחי דורון, שהאריך בשישה ימים את מעצרו של הקצין שנעצר בסוף השבוע בחשד שאנס צעירה בנמל תל-אביב.

 

השופט הגדיר את גרסתו הראשונית של סרן א', שכביכול הטיל את מימיו, נפל ונמצא על-ידי עוברי אורח, כ"פנטסטית". המשטרה החליטה להחמיר את החשדות נגד הקצין, ובבקשה שהוגשה לבית משפט השלום, נכתב כי הוא חשוד בביצוע מעשה סדום בכוח, בניסיון אונס ובתקיפה הגורמת לחבלה של ממש. בבית המשפט התברר כי בידי המשטרה עד שראה את המעשה מתחילתו ועד המעצר. החוקרים ערכו עימות בין הקצין החשוד לבין העד.


ארוסתו של הקצין בבית המשפט (צילום: ירון ברנר) 

 

הקצין נעצר בחשד שניסה לאנוס צעירה בנמל תל-אביב, זמן קצר אחרי מסיבת הרווקים שלו. עוד התברר בדיון כי הפרקליטות היא זו שהנחתה לבצע מסדר זיהוי, שבו לא זוהה החשוד בידי המתלוננת. המשטרה החליטה להחליף את היחידה החוקרת של הפרשה והעבירה את החקירה ממשטרת תל-אביב צפון למחלק תשאול של מרחב ירקון.

 

בבקשה שהוגשה לבית המשפט נכתב כי סרן א' תקף את המתלוננת תוך כדי שהוא מכה אותה וגורם לה לחבלות. בתחילה סברו החוקרים כי מדובר בניסיון אונס, וטרם התברר על סמך מה הוחמרו סעיפי החשד נגד סרן א'. לבית המשפט הגיעו היום קרוביו וחבריו של הקצין, כדי לתמוך בו, ובראשם צעדו ארוסתו ואמו.

 

אמש פגשה הצעירה בת ה-22 את הקצין העצור, אחרי שלא זיהתה את תמונתו במסדר הזיהוי. היא הטיחה בו: "למה עשית לי את זה?" אך הוא מצדו המשיך להכחיש: "את משקרת". כשהוכנסה הצעירה לחדר החקירות היא טענה שהיא מזהה אותו באופן ודאי, ופירטה בפניו את המעשים שביצע בה לכאורה.

 

לפני העימות, המשטרה לא ערכה מסדר זיהוי "חי" והסתפקה בצילומים,

כיוון שעל גופו של הקצין מיחידת האבטחה הצה"לית נותרו מספר חבלות, שהיו עשויות להשפיע. עורכת דינה, חדוה באום, ציינה כי "במסדר התמונות היא שללה חמש משמונה התמונות שהציגו לה. הוא נשאר בשלוש התמונות האחרונות, אך היא לא זיהתה אותו ביניהן".

 

באום הוסיפה ש"כשיצאה משם, היא גייסה המון כוחות נפש ונכנסה לעימות מולו - שם זיהתה אותו בוודאות, והטיחה בו את מה שעשה לה". לדברי עורכת הדין, "כעת, מצד אחד היא מרגישה רווחה שהעניין הזה מאחוריה, אבל מצד שני זה שואב המון כוחות נפשיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקצין החשוד בבית המשפט
צילום: אבי כהן
מומלצים