שתף קטע נבחר

מדינת ניו יורק הצביעה נגד נישואים חד-מיניים

בסנאט של ניו יורק הצביעו 38 מחוקקים נגד אישור נישואי גאים, ורק 24 תמכו. המושל דייוויד פטרסון דווקא תומך בחוק שיאפשר להומוסקסואלים להתחתן, אך לא יוכל לפעול ללא אישור הסנאט

חברי הסנאט של מדינת ניו יורק החליטו הערב (יום ד') שלא לאפשר להומואים ולסביות להתחתן בשטח המדינה, ואיכזבו אמריקנים רבים שקיוו כי ניו יורק תהפוך למדינה השישית בארה"ב שתתיר נישואים חד-מיניים.

 

בהצבעה שהתקיימה בסנאט באולבני, בירת ניו יורק, הצביעו 38 מחוקקים נגד ההצעה לאפשר נישואים של זוגות בני אותו המין, ו-24 תמכו. המושל דיוויד פטרסון, דמוקרט התומך בזכותם של הומוסקסואלים להתחתן, אמר בעבר שיחתום על החוק אם יעבור בסנאט.

 

פטרסון הציע כבר בחודש אפריל לחוקק חוק שיתיר נישואי גאים, משום שהם זוכים לתמיכה רחבה באסיפה הכללית של ניו-יורק, שבה שולטת המפלגה הדמוקרטית. האסיפה אישרה הצעה בנושא כבר ב-2007, ברוב של 85 תומכים מול 61 מתנגדים. עם זאת, החוק לא הובא להצבעה בסנאט עד כה, וכפי שצפו פרשנים, הוא אכן לא אושר.

 

איווה, קונטיקט, מסצ'וסטס, ורמונט וניו המפשייר הפכו את הנישואים החד-מיניים לחוקיים. ב-40 מדינות בארצות הברית קיימים חוקים האוסרים נישואים חד-מיניים במפורש. בחודש שעבר, תושבי מדינת מיין החליטו לדחות את החוק שהופך נישואי גייז לחוקקים במשאל ציבורי, והביאו לביטולו.

 

מדינת קליפורניה הכירה בשנה שעברה בנישואי גאים לתקופה קצרה, אך מאוחר יותר אסרה על כך, גם כן בעקבות משאל עם בנושא.

 

לאחרונה, הכנסייה המורמונית העניקה את תמיכתה לחקיקה המקדמת זכויות של הומואים, לראשונה בתולדותיה. בזכות החלטה מפתיעה זו אושר בסולט לייק סיטי חוק עירוני האוסר להפלות הומואים בשטח העיר שבמדינת יוטה.

 

מועצת העיר סולט לייק סיטי הצביעה פה-אחד בעד הצעה האוסרת אפלייה של אזרחים בגלל נטיות מיניות בכל הקשור לתעסוקה ולדיור. "הכנסייה תומכת בתקנות אלה משום שהן הוגנות והגיוניות ולא פוגעות במוסד הנישואין הקדוש", מנהל יחסי החוץ בכנסייה, מייקל אוטרסון.

 

תמיכתם של המורמונים בהצעת החוק הפתיעה רבים לאור היותם בין הפעילים הבולטים ביותר בארה"ב נגד עיגון נישואים חד-מיניים בחוק. הכנסייה המורמונית זכתה לביקורת חריפה ואף איומים בשנה שעברה מצד הקהילה ההומו-לסבית על רקע המאבק סביב "הצעה 8" בקליפורניה, שביקשה לאסור נישואים חד-מיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המושל פטרסון. דווקא תומך
צילום: AP
חתונה הומוסקסואלית. לא בתפוח הגדול
צילום: רויטרס
מומלצים