שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקרב על ההסעה בבנימינה: 4 תלמידים נחקרו
  פקחי מועצת בנימינה-גבעת עדה מנעו מתלמידי תיכון, שהוריהם סירבו לשלם עבור הסעות, לעלות לאוטובוס. בתגובה חסמו התלמידים את הכביש. ארבעה מהם נעצרו. הורים: "הפעלת לחץ באמצעות איום על הילדים - מהלך שמזכיר מדינות אחרות"

  במועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה מצאו בצהריים (יום ה') דרך מקורית לבוא חשבון עם הורים שסירבו לשלם עבור ההסעות לבית הספר. פקחי המועצה הגיעו לתיכון "אורט השומרון", וחסמו את דרכם לאטובוס של התלמידים שהוריהם לא הסכימו לשלם עבור השירות. בתגובה, חסמו עשרות תלמידים מבנימינה וגבעת עדה את דרכם של האוטובוסים - ופוזרו על ידי המשטרה. ארבעה תלמידים, שעל פי החשד התפרעו, עוכבו לחקירה.

   

  למקום הוזעקו כוחות משטרה מתחנת זכרון יעקב. מפקד התחנה, רב פקד עופר קנטרוביץ', אמר בשיחה עם ynet כי רוב התלמידים התפנו לאחר שנדרשו לעשות כן, אולם אלו שהתעקשו להשאר על הכביש עוכבו לחקירה בתחנה.


  התלמידים נשארו מחוץ להסעה

   

  בית הספר נמצא על אם הדרך בין בנימינה לזכרון יעקב,

   ומרוחק מהיישובים שבהם מתגוררים התלמידים. זו אחת הסיבות שלדברי ההורים, שוללת כל הצדקה לשלם מאות שקלים עבור ההסעות. "לילדים אין כל דרך אחרת להגיע לבית הספר. אין שם תחבורה ציבורית, והוא מרוחק שישה-שבעה ק"מ מגבעת עדה, שם אנחנו מתגוררים", אמר אחד ההורים, שי פיינגולד. "המועצה טוענת שאין ביכולתה לגייס 300 אלף שקלים, אבל מוצאת כספים לפעילויות רבות אחרות", ציין.

   

  חסימת התלמידים מלעלות להסעות עוררה זעם רב בקרב ההורים, בטענה כי מהלך של פגיעה בתלמידים לצורך הפעלת לחץ על ההורים אינו מתקבל על הדעת. "זה מזכיר מדינות מסוג מאוד מסוים", ציין פיינגולד, שטען כי האירוע התרחש עוד טרם מוצו ההליכים בין המועצה להורים.

   

  "כנראה שלממשלה נוח לא למצות את הדיון סביב ההסעות", אומר פיינגולד, "היינו במגעים עם המועצה בחודשים האחרונים, ובניגוד למה שהם טוענים, שילמו הורים רבים. בכל מקרה, למועצה יש דרכים לגבות את התשלום לא תוך פגיעה בילדים. הרי השאירו אותם בשטח בית הספר ללא יכולת לחזור הביתה", הדגיש.

   

  ראש המועצה: "לא מאמין שאין להורים כסף"

  במועצה מסרו כי כבר תקופה ארוכה מתנהל דיון עם הורים שאינם מוכנים לשלם את מחיר ההסעה - כ-780 שקל בשנה ושקל וחצי לנסיעה. "בעבר פעל באזור איגוד ערים לחינוך, שבשל גודלו קיבל הטבות ממשלתיות מחד, והצליח להשיג מחירים נמוכים להסעות מאידך", הסביר ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה, אורי דיסטניק. "לצערנו, האיגוד פורק. כעת נאלצים גם ההורים להשתתף בתשלום עבור ההסעות".

   דיסטניק ציין כי עלות ההסעות השנתית מגיע לכ-2 מיליון שקל, מהם משלמת המועצה כ-70 אחוז. 20 אחוז נוספים משלם משרד החינוך, ואת יתרת התשלום אמורים לשלם הורי התלמידים.

   

  "קשה לי להאמין שיש הורים שאינם יכולים לשלם סכום זה", אמר דיסטניק ל-ynet, "ובכל זאת יש ועדות חריגים והנחות. עד עתה לא מנענו נסיעה מהתלמידים שהוריהם לא שילמו, אלא רק הזכרנו להם שההורים חייבים לשלם, כדי שיקבלו את כרטיס התלמיד שמאפשר נסיעה. היום הפקחים פשוט לא אפשרו לתלמידים ללא כרטיס לעלות להסעה. אני מאמין שהבעיה תיפתר בעוד מספר ימים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים