שתף קטע נבחר

הפרקליטות לבג"ץ: השלמות חקירה אצל ליברמן

בתשובה מעודכנת לבג"ץ, קובעת פרקליטות המדינה כי מאז שקיבלו את המלצת המשטרה בעניין העמדת שר החוץ לדין, נערכו השלמות חקירה וכן דיונים אצל היועץ מזוז ואצל פרקליט המדינה

אביגדור ליברמן - תיק לא סגור: פרליקטות המדינה טוענת היום (א') כי נערכות השלמות חקירה שונות בתיק ליברמן. בתשובה מעודכנת לעתירה שהגיש ליברמן לבג"ץ, טענה הפרקליטות כי היועץ המשפטי, מני מזוז, ופרקליט המדינה, משה לדור, קיבלו לידיהם את סיכום הראיות בתיק וכי במקביל להשלמת הבדיקה במחלקה הכלכלית - החלו לדון בגיבוש עמדה וקבלת החלטה.

 

בשלושת החודשים, מאז קבלת חומר החקירה מהמשטרה, "עסקה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה באופן אינטנסיבי בבחינת חומרי החקירה", טענה הממונה על ענייני הבג"צים בפרקליטות המדינה, דנה בריסקמן, "לאחרונה הועברו שני מסמכים הכוללים סיכום ביניים של עיקר הראיות בתיק וחוות משפטית הנוגעת לחלק מן הסוגיות בתיק לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי לממשלה".

 

לפני כשנה עתר שר החוץ אביגדור ליברמן לבג"ץ באמצעות עו"ד ירון קוסטליץ וביקש לדעת מה יעלה בעניין ההליכים המתנהלים נגדו כבר שנים ארוכות. באוגוסט השנה הגישה המשטרה המלצות להגיש כתב אישום נגד ליברמן בעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. כחודש לאחר מכן החליט בית המשפט העליון כי בתוך שלושה חודשים תגיש הפרקליטות הודעת עדכון בנוגע למצב התיק.

 

תפוח האדמה הלוהט של תיק ליברמן יתגלגל לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה הבא, עו"ד יהודה וינשטיין, שייכנס לתפקידו בעוד חודשיים. וינשטיין אמר היום עם מינויו: "אני מודה לממשלה על האמון שניתן בי, ומודע היטב לגודל האחריות. אני מתכוון להיכנס לתפקיד ב-1 בפברואר, ועד אז אפגש עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה כדי ללמוד את התפקיד. כעת לא העת לדבר, אלא לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. תפוח האדמה עובר ליועץ הבא
צילום: AFP
עו"ד ירון קוסטליץ
מומלצים