שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוקרים: פרצנו את הצפנת BitLocker
  שיטות פריצה חדשות מעמידות במבחן את אמינות תוכנת ההצפנה של מיקרוסופט לכוננים, המשולבת במערכות ההפעלה האחרונות מתוצרתה, Windows Vista ו-Windows 7

  חוקרים מחברת המחקר פראונהופר הגרמנית טוענים כי פיתחו דרכים לפריצת Windows BitLocker, תוכנת ההצפנה של מיקרוסופט.

   

  תוכנת BitLocker היא רכיב ההצפנה במערכות ההפעלה של מיקרוסופט – Vista Premium ו- Windows 7 . התוכנה מבצעת הצפנה ברמה של מנהל הקבצים, דבר שאומנם מאט את מערכת ההפעלה ולא מאפשר להעביר את הכונן הקשיח ממחשב למחשב – אולם נותן הגנה גבוהה מפני פריצה.

   

  על אף עמידותה ומורכבותה של התוכנה, אשר הוצגה ע"י מיקרוסופט כחומה בצורה בכל הנוגע לאבטחת מידע אישית, הצליחו חוקרים מחברת המחקר הגרמנית Fraunhofer SIT (היוצרת, בין השאר, של פורמט MP3) לזהות חמש טכניקות שונות לפריצתה.

   

  השיטות מבוססות על גישה לרכיבי אבטחה בכונן, שינויים ותימרונם, או על החלפת חומרה – שימוש בכונן חיצוני אחר כדי לדמות את המחשב הנפרץ עבור התוכנה. כך בעצם, יכול האקר מיומן לפרוץ מחשב בעל מערכת הפעלה ויסטה או Windows 7 באמצעות כל כונן נייד בעל חיבור usb.

   

  פריצה בשיטות אלו יאפשרו לבצע העתקת מידע מהכונן הקשיח (או את הכונן הקשיח כולו), שינוי קוד האתחול של המחשב, הפעלתו וכיבויו לפי רצון הפורץ ועוד מגוון פעולות מסוכנות.

   

  שיטות הפריצה אלה אומנם מצריכות מיומנות גבוהה של הפורץ ומחייבות מגע פיזי עם המחשב  - אך עדיין מומלץ להשתמש באמצעי הצפנה נוספים, במיוחד עבור מסמכים וקבצים רגישים ולמי שמעוניין בהגנה מקסימלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים