שתף קטע נבחר

יחימוביץ' בעד אוניברסיטה באריאל: זה לא מאחז

חברת הכנסת מהעבודה הפתיעה סטודנטים ממכללת יהודה ושומרון והביעה תמיכה בהפיכת המוסד לאוניברסיטה. "אי אפשר לשחק משחק כפול, הכל תלוי בקריטריונים אקדמיים", אמרה

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה) הצליחה לגרום היום (ג') ללא מעט חיוכים במכללה האקדמית יהודה ושומרון באריאל. היא הגיעה לכנס שארגנה אגודת הסטודנטים המקומית, ולהפתעתם, הביעה תמיכה נלהבת בהחלטה להפוך את המוסד לאוניברסיטה, תוך שהיא שוטחת לפניהם הצהרות מדיניות שלא בטוח שכל חבריה לסיעה שותפים להן.

 

"אריאל היא לא מאחז בלתי חוקי, היא עיר בישראל שהוקמה על ידי כל ממשלות ישראל לדורותיהן, לרבות בתקופות שבהן הייתה מפלגת העבודה בשלטון", אמרה יחימוביץ'. לדבריה, "אי אפשר לשחק משחק כפול, ולהגיד מצד אחד שמדובר בעיר שהקמנו והיא לגיטימית, אבל מצד שני להעניש אותה ולא לתת לה הכרה אוניברסיטאית. הכול תלוי בקריטריונים אקדמיים ותו לא". 

 

מי שלא יסכימו עם יחימוביץ' הם שרת החינוך לשעבר וחברת מפלגתה, יולי תמיר, שלפני כשנתיים הביעה התנגדות לשדרוג המכללה באריאל לאוניברסיטה, ואף חבר הכנסת אופיר פינס, שפנה באותה התקופה למבקר המדינה בעניין שינוי שם המכללה באריאל: "שיטת פעולה נפסדת זו, המנסה לקבוע עובדות בשטח, מזכירה במידה רבה את דרך הקמת ההתנחלויות לרבות המאחזים הלא חוקיים, הקובעים עובדות עבור הממשלה והמוסדות המוסמכים. מצפצפים על החוק, על הנוהלים, על הגופים ועל כולם", לשון המכתב. 

 

לפני כשבוע פורסם ב-ynet, כי שר החוץ, אביגדור ליברמן, פנה לאחרונה לשר הביטחון אהוד ברק בדרישה לזרז את חתימת אלוף פיקוד המרכז על צו שיאפשר את הפיכת המכללה לאוניברסיטה, צעד המעוגן בהסכם הקואליציוני ומעוכב בשל מחלוקות פוליטיות בממשלה.

 

יו"ר אגודת הסטודנטים באריאל, יוסף מור-יוסף, שארגן את הכנס, בירך על דבריה של יחימוביץ'. "זו אבן דרך נוספת בהסכמה לאומית מכל מגוון הקשת הפוליטית להסבת המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון לאוניברסיטה".

 

דובר האגודה, אבי עובדיה, ציין כי רבים מבין חברי הכנסת של השמאל סירבו להרצות במכללה: "אנו מודים ליחימוביץ' על הרצאתה המרתקת. חברי כנסת אחרים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית בחרו שלא להרצות כאן, ואילו היא הביעה נכונות רבה והקדישה מזמנה להעשרת ידע הסטודנטים בחוקים חברתיים שאותם היא מקדמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אגודת הסטודנטים באריאל
הפתיעה באריאל. ח"כ שלי יחימוביץ'
באדיבות אגודת הסטודנטים באריאל
המכללה באריאל. מקבלת תמיכה מיחימוביץ'
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים