שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האופנוענים רוכבים אל הליכוד

  מטה המאבק של רוכבי הדו-גלגלי אינו מתכוון להרפות. לאחר תקופת שקט קצרה מהאטות תנועה יזומות בכבישים, הם מחליטים לעבור למגרש הפוליטי - עשרות אלפים מהם עשויים להתפקד לליכוד

  לידיעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ: עשרות אלפי אופנוענים עשויים להחליט בעתיד על דרככם הפוליטית. מטה המאבק נגד ייקור הביטוח לרוכבי אופנועים וקטנועים קורא היום (ג') לרוכבים להתפקד למפלגת הליכוד. "רק התפקדות מאורגנת באמצעות נציגי מטה המאבק, תהפוך אותנו לגורם בעל כוח והשפעה", אומר יו"ר מטה המאבק, אליקו אלג'ם. "ההחלטה להתפקד למפלגה אחת לא התקבלה בקלות ראש, אך ההשפעה על עתידנו תושג רק באמצעות מפלגת השלטון - ולכן עלינו להתפקד כיום למפלגת הליכוד".

   

   

  ראוי להזכיר כי ב-15 בנובמבר נכנסה לתוקף רפורמה של המפקח על הביטוח, ידין ענתבי, במסגרתה יוקרו פרמיות הביטוח לרוכבים בשיעור ממוצע של כ-12%. לטענת המפקח על הביטוח, מטרת הרפורמה היא להתאים את מחיר הביטוח לרמת הסיכון של הרוכבים. באוצר ניסו להבהיר כי הרפורמה תיטיב עם רוכבים מנוסים וללא תביעות, וכי במקביל לייקור הפרמיות יוצע לכל הרוכבים להגדיל את סעיף ההשתתפות העצמית - בתמורה להוזלת הפרמיה.


  מחאת הרוכבים: מחסימת כבישים לכיבוש מצודת זאב? (צילום: ירון ברנר) 

   

  בכירים במטה המאבק, אומרים היום ל-ynet כי ההחלטה על ההתפקדות לליכוד התקבלה לאחר לבטים קשים, אך יש בה כדי להצביע על ייאוש הרוכבים ממצבם. "כנראה שאין ברירה", אומר בכיר במטה. "אם זה עובד בתעשייה האווירית, או בכל מקום אחר, אז אולי זה יעבוד גם בשבילנו". אלג'ם מסכים עם הדברים: "התפקדות למפלגות אחרות אפשרית ואולי מתבקשת מבחינה אידיאולוגית, אך ההשפעה תושג רק באמצעות התפקדות משמעותית לליכוד, שעשויה לשנות את מאזן הכוחות".

   

  למרות שהרוכבים אינם מאוחדים פוליטית, מעריכים היום במטה המאבק כי המהלך האחרון עשוי דווקא להצליח, שכן עבור רבים מדובר בצעד קל ונוח מחסימת כבישים. יש גם מי שמעריך כי תספיק עצם ההתפקדות כדי לגרום לבכירים במערכת הפוליטית לשנות את התייחסותם למאבק הרוכבים.


  פורסם לראשונה 08/12/2009 18:50

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המפקח על הביטוח, ידין ענתבי
  צילום: יאיר שגיא
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים