שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הטביעה את בנה בים ונשלחה ל-8 שנות מאסר
  אולגה בוריסוב, שהורשעה בהריגתו של בנה אלון בן ה-4 כשהטביעה אותו בים, נשלחה ל-8 שנות מאסר ועוד 8 חודשי מאסר על תנאי. השופטים בגזר הדין: "הילד היה זכאי לגדול, דמו זועק מן הים"

  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ד') שמונה שנות מאסר בפועל על אולגה בוריסוב, שהורשעה בהריגת בנה אלון בן ה-4 באוגוסט 2008 בחוף בת-ים. בנוסף, נגזרו עליה שמונה חודשי מאסר על תנאי. "הילד היה זכאי לחיות, קטילתו לא באה מידי זר, אלא מידי אמו-הורתו", נכתב בגזר הדין.

   

   

  העונש שנגזר על האם הוא העונש המירבי שדרשה הפרקליטות בעסקת הטיעון שנחתמה עימה. בעלה של בוריסוב, אילן יהודה, שבמהלך המשפט ביקש להתחשב במצבה הנפשי הקשה, נראה המום מחומרת העונש.


  "קטילתו לא באה מידי זר, אלא מידי אמו-הורתו" (צילום: ירון ברנר)

   

  בגזר הדין כתבה השופטת, נורית אחיטוב, כי "הילד היה זכאי לחיות, וככל בן אנוש היה זכאי לגדול ולהתבגר, אך אותה אם שהעניקה לו את חייו היא גם זו שגזרה עליו כליה. דמיו של הילד הזה זועקים מן הים בו נפח את נשמתו.

   בגזירת הדין קול שוועתו חייב להישמע".

   

  בגזר הדין הדגישו השופטים כי התחבטו רבות האם לאשר את עסקת הטיעון עם האם, "בשל החומרה האינהרנטית בקטילת חיי אדם; לא כל שכן ילד רך בשנים שרק החל לפסוע את פסיעותיו הראשונות בשבילי החיים. קטילתו לא באה מידי זר, אלא מידי אִמו-הורתו. יחד עם זאת, לאחר שסקרנו את הפסיקה כפי שהובאה לעיל, ראינו לנכון, בנסיבות חריגות של תיק זה, לאמץ את הסדר הטיעון שעליו הסכימו הצדדים", נכתב.

   

  מכתב האישום המתוקן שהוגש נגדה - בהתאם לעסקת הטיעון - עלה כי בוריסוב נסעה עם בנה לחוף הים במטרה לשים קץ לחייה ולחייו, בשעה 01:00 בלילה לקחה אותו כשישן ונכנסה איתו לים, שם הטביעה אותו למוות. אזרחים שהבחינו במעשיה של האם הזעיקו את המשטרה ובמקביל החלו בסריקות במים בניסיונות למשות את הילד. כעבור כמה דקות הוא אותר, אך פעולות ההחייאה לא הועילו.

   

  בוריסוב אמרה לשופטים במהלך דיון שנערך לפני מספר שבועות: "אני מתגעגעת לבן שלי.

  הדבר היחיד שמחזיק אותי הוא בעלי". הבעל אילן יהודה היכה על חטא בבית המשפט: "אני לא הבנתי את המצוקה שלה. לא ידעתי עד כמה היא בדיכאון ועד כמה היא חולה. לא הקשבתי לה. צעקתי עליה והמצב רק החמיר. אני יודע עד כמה היא היתה אמא מסורה ואהבה את אלון והיא מתגעגעת אליו".

   

  התובעת, עו"ד טוני גולדנברג, אמרה כי בפרקליטות החליטו להגיע להסדר טיעון עם בוריסוב, לאחר שהבינו כי מצבה טרם ביצוע המעשה אכן היה קשה ביותר, וכי היתה לה תפישה מעוותת בנוגע למצבו של בנה בן ה-4. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוריסוב, היום. 8 שנים בכלא
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים