שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  20 אלף תרנגולי הודו נשרפו: "פגיעה בלב ובכיס"
  הם יועדו לשחיטה, אבל עלו באש ליד ביתם של הלולנים הוותיקים במושב רוויה שליד בית שאן. "ההורים שלי לא יודעים לעשות משהו אחר", אמר הבן המודאג. הנזק גדול מ-300 אלף שקל

  שלא כהרגלו, אסף תורג'מן התעורר הבוקר (יום ד') מאוחר. כשיצא מהבית שבמושב רוויה, ליד בית שאן, אל עבר הלול המשפחתי הנמצא בסמוך - הבחין בלהבות ענק - ועיניו חשכו. כ-20 אלף תרנגולי הודו שיועדו לשחיטה היו שם. "ראיתי את האש עול ומתפשטת, הבנתי שמכאן לא ייצאו תרנגולים חיים", הוא סיפר ל-ynet.

   

  "אני בדרך כלל נמצא בלול כבר בשעה שבע בבוקר. היום התעוררתי מאוחר וכשראיתי את השריפה אכלתי את הלב איך לא קמתי קודם. אולי הייתי מצליח להציל את הלול, מצד שני אולי זה המזל שלי ייתכן וכך ניצלו חיי", הוסיף תורג'מן.


  "לא פשוט בגיל הזה להמשיך הלאה" (צילום: חגי אהרון)

   

  הלול של בני המשפחה, המתגוררת במושב כבר עשרות שנים, הוא עיקר פרנסתם. "הכאב הוא אדיר, זה כואב יותר בלב מאשר בכיס", הוסיף תורג'מן. "כל חיי אני עובד עם התרנגולים. כשמקבלים אפרוח בן יומו ומגדלים אותו במשך חודש וחצי חודשים, רצים ונותנים לו אוכל ותרופות עד שהוא מתפתח - אז זה באמת כואב. אני קם לתרנגולות האלה בלילה יותר ממה שאני קם לילדים שלי".

   

  הלול לא היה מבוטח, אומר אסף, שחושש כעת לעתיד הכלכלי של הוריו בני ה-65.

  "ההורים שלי לא יודעים לעשות משהו אחר, אני לא יודע מה יהיה איתם עכשיו", הוא אמר בצער. הנזק ממות העופות בלבד מוערך בכ-300 אלף שקל - עוד לפני חישוב הנזק למבנה. "זה לא פשוט בגיל הזה להמשיך הלאה, כפרת עוונות", הוא מסכם בכאב.

   

  משטרת בית שאן חוקרת את נסיבות הדליקה ולמקום זומן חוקר שריפות. בשלב זה מסתמן כי הגורם לדליקה הוא קצר חשמלי, אך מוקדם לקבוע זאת סופית. "אין לנו אויבים, אני לא מאמין שמישהו היו רוצה להצית לנו את הלול ועוד ליד הבית", אמר תורג'מן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "20 אלף תרנגולי הודו נשרפו: "פגיעה בלב ובכיס""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר כהן
  "אני קם לתרנגולות יותר מאשר לילדים שלי" (ארכיון)
  צילום: אמיר כהן
  מוצר השנה
  מומלצים