שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פלורידה: נפתח משפטו של הניאו-נאצי המאופר
  ג'ון דיטוליו, לאומן קיצוני הנאשם ברצח שכנו, שכנע את בית המשפט לממן לו מאפר במהלך הדיונים כדי שהמושבעים לא יראו את קעקועיו הפוגעניים. הפעיל הניאו-נאצי הופיע לדיון הראשון במשפטו ללא זכר לצלב הקרס הצרוב על צווארו

  ג'ון דיטוליו נראה כמו פרסומת מהלכת לתנועה הניאו-נאצית בארצות הברית, כשקעקוע גדול של צלב קרס מתנוסס על צווארו. אולם חבר המושבעים במשפט הרצח שלו לו בפלורידה לעולם לא יידע זאת. דיטוליו הופיע אתמול (ג') ליום הדיונים הראשון במשפטו, אחרי שקיבל אישור ומימון לאיפור המסתיר את קעקועיו.

   

  דיטוליו (23) עומד לדין בגין אשמה של רצח מדרגה ראשונה. מכתב האישום עולה שדיטוליו פרץ לבית שכניו כשהוא עוטה מסכה על פניו, ושם הוא דקר למוות אדם אחד ופצע אדם אחר. מאז מעצרו ב-2006 הוא קעקע על גופו כמה וכמה סמלים בוטים.  

   

  לקראת פתיחת משפט הרצח הודיע השופט מייקל אנדרוז כי פלורידה תשלם 150 דולרים מדי יום למאפר כדי שיכסה את הקעקועים הפוגעניים של הנאשם. בכך קיבל אנדרוז את עמדת סניגורו שטען כי הקעקועים יסיחו את דעתם של המושבעים וכי לנאשם כלל אין כסף לממן איפור.

   

  "ברגע שמישהו עומד למשפט, שבו ניתן לגזור עונש מוות, חייבים לוודא שיהיה משפט הוגן", אמר עורך דינו של דיטולו, ביורן ברונבנד. "חבר המושבעים יוכל כעת לשפוט את המקרה לפי העובדות ובהתאם לחוק, ולא מתוך התבססות על פגיעה ברגשות".

   

  התביעה התנגדה לדברי ברונבנד באומרה שכיסוי הקעקועים פירושו שבית המשפט יטשטש את הזהות הניאו-נאצית של הנאשם. לטענת הפרקליטות בפלורידה, זהות זו עומדת בבסיס כתב האישום, משום שמסיבה זו הוא רצח אדם אחר.

   

  פרופ' מייקל סיגל, מומחה למשפט באוניברסיטת פלורידה, אמר כי "הנאשם בחר בשלב מסויים בחייו להבהיר לעולם (את עמדתו) באמצעות קעקועים על גופו. עכשיו הוא מבקש שיגנו עליו מפני ההחלטות שהוא עצמו קיבל". סיגל העריך כי ההחלטה דווקא תסייע לשמור את דיטולו מאחורי הסורגים, משום שדחיית בקשת האיפור היתה מקלה על הנאשם לערער על הרשעתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים