שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: לא חשים צורך לפצות על שנים של זיהום
  גורם אמריקני בכיר אמר כי ארה"ב מכירה בתפקיד המשמעותי שלה בפליטת גזי חממה לאטמוספירה במשך עשרות שנים אולם היא לא חשה מחוייבות לפצות את המדינות העניות על כך. עם זאת, היא תתרום לקרן שתסייע להן להתמודד עם השלכות שינוי האקלים

  ארצות הברית הודיעה כי תתרום לקרן מיוחדת, שתסייע למדינות עניות להתמודד עם ההשלכות של שינוי האקלים אולם וושינגטון אינה חשה שהיא מחוייבת ב"פיצויים" עבור מאות השנים של פליטות גזי חממה - כך אמר גורם בכיר בממשל אובמה.

   

  "אנו מכירים לחלוטין בתפקיד ההיסטורי שלנו בפליטת פליטות גזי חממה לאטמוספירה, אך תחושת האשמה או הצורך לשלם פיצויים - אני דוחה זאת על הסף",

  אמר טוד סטרן, אחד מראשי משלחת ארה"ב לוועידת האקלים בקופנהגן.

   

  סוגיית האחריות ההיסטורית של המדינות העשירות היא אחת המחלוקות העמוקות ביותר שעומדות בדרך להסכם. המדינות העניות והמתפתחות טוענות כי מאז המהפכה התעשייתית פלטו המדינות העשירות מיליארדי טונות של גזי חממה לאטמוספירה; רק כך הן הצליחו להגיע למעמדן הנוכחי האיתן, להשתכלל טכנולוגית ולאפשר לתושביהן רמת חיים גבוהה.

   

  כעת, טוענות המדינות המתפתחות, הגיע תורנו להעלות את רמת החיים בארצנו; לא נוכל לעשות זאת אם המדינות העשירות יתעקשו להגביל את פליטות גזי החממה שלנו.

   

  יתרה מזאת: המדינות המתפתחות טוענות כי במשך עשרות שנים גזלו המדינות העשירות את משאביהן הטבעיים כדי להתעשר, וגם כיום - רוב הפעילות התעשייתית שלהן מייצרת מוצרים ושירותים שנצרכים בעיקר על ידי תושבי העולם העשיר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים