שתף קטע נבחר

Iriver E30 2GB - נגן קטן

נגן קומפקטי, קל ונוח לנשיאה המספק תמורה נאה למחיר. בדקנו

נגן ה-E30 של Iriver משתייך לקטגורית הנגנים הקומפקטים מבוססי זיכרון פלאש. מימדיו קטנים למדי והוא מזכיר מעט את האייפוד נאנו ומתאים במיוחד עבור העוסקים בספורט המעוניינים בנגן קטן ולא יקר.

 

עיצוב ומבנה

אורכו מעט פחות מ-9 ס"מ, רוחבו 38.8 מ"מ ועוביו 7.7 מ"מ, אם כי עקב עיצובו המעוגל מעט הוא מרגיש דק מכך. משקלו גם הוא נמוך מאוד ועומד על 40.2 גרם בלבד (כולל הסוללה), מה שהופך את המכשיר למתאים מאוד לפעילויות ספורט, שכן משקלו הנמוך לא מורגש בנשיאה. עם זאת, לנגן אין 'קליפ' לתפיסה על דש הבגד, פרט שהעוסקים בספורט יראו כחסרון.

 

הנגן עשוי כולו פלסטיק המרגיש קשיח למדי. חלקו הקדמי מעט קעור בקצוות המסגרת, ומסייע לאחיזת המכשיר ביד אחת.

 

בדומה לנגנים אחרים מהדור האחרון של iriver, גם לנגן זה עיצוב מינימליסטי למדי. על גבי המכשיר תמצאו כפתור חיצים לארבעה כיוונים, כפתור פלוס ומינוס לשליטה על עוצמת הקול וכפתור הדלקה וכיבוי בלבד. הכפתורים שטוחים ומוטבעים מתחת לפאנל הנגן, ועליהם רק סימון חרוט קטן ולא בולט.

 

הנגן משווק בצבעי שחור או לבן ובמספר נפחי זכרון: 2,4 או 8 ג'יגה בייט. אנחנו בדקנו את דגם ה- 2 ג'יגה בייט.

 

ממשק ותצוגה

בהדלקת המכשיר מוצג המסך הראשי, הדומה לזה בנגנים אחרים של iriver ומעוצב בצורה יפה. מהמסך הראשי ניתנת האפשרות להגיע לכל אחת מפונקציות הנגן: שמיעת מוסיקה, צפייה בוידאו ותמונות, רדיו FM, טייפ מנהלים וכניסה להגדרות המכשיר הכלליות.

 

באופן אינסטינקטיבי ציפינו לאיזשהו לחצן במרכז המכשיר שיהווה מעין כפתור play או enter, אך הוא אינו קיים בדגם זה ויש צורך להתרגל לשיטת תפעול מעט שונה, המבוססת על לחיצת כפתורי הימין והשמאל.

 

מסך הנגן מסוג TFT בגודל 1.8 אינטש מציג ברזולוציה של 220X176 פיקסלים ו- 260 אלף צבעים. ביצועי המסך לא מתאימים לנגן וידאו ומאופיינים בתמונה לא נקייה. בשימוש בחוץ באור שמש מלא ההשתקפות על המסך היתה חזקה, ויש צורך להצל עליו בעזרת הידיים.

 

חיבורי הנגן הם שקע אודיו סטנדרטי של 3.5 מ"מ וכן חיבור MiniUSB לקישור עם המחשב וטעינת הסוללה. העברת קבצים למכשיר נוחה ומהירה דרך סייר החלונות לתוך תיקיות מוכנות מראש על גבי זכרון המכשיר.

 

נגן המוסיקה

בכניסה לאיזור המוסיקה ניתן, כמו בכל נגן בימינו, לקטלג את המוסיקה לפי אמנים, אלבומים, רשימות השמעה, דירוג המשתמש ועוד.

 

לחיצה נוספת ימינה מתחילה את השמעת המוסיקה. על מנת לעצור את ההשמעה יש ללחוץ על החץ ימינה שוב, שכן הוא מתפקד כעת ככפתור play/pause. העברת שירים קדימה או אחורה נעשית על ידי כפתורי החיצים למעלה ולמטה, בשונה ממרבית הנגנים. לחיצה על החץ שמאלה מחזירה לקטלוג הנבחר.

 

לחיצה ארוכה על החץ הימני מעבירה אל אפשרויות ההשמעה המרובות למדי. מלבד הגדרות צורות השמעה בסיסיות, כמו השמעה רנדומלית או חזרה על השיר, ניתן גם להגדיר השמעה במהירויות שונות, הצגת מילים של שירים על גבי המסך תוך כדי השיר, קביעת סימניות בשירים לחזרה מהירה ועוד.

 

הפורמטים הנתמכים בנגן הם:MP3 ,WMA ,WAV , APE וגם פורמט FLAC האיכותי.

 

 

איכות שמע

איכות השמע ב- E30 טובה אך לא בצורה יוצאת דופן, והיא תספק את מרבית המשתמשים.

 

ממסך הגדרות ההשמעה ניתן להגיע להגדרות הסאונד והאקוליזר. מלבד מצבי האקולייזר הרגילים כמו פופ רוק וג'אז, ניתן גם לשלב את טכנולוגית ה- SRS WOW HD המוטבעת בנגן, ועליה ניתן לשלוט בצורה רחבה עם מגוון פרמטרים כמו TrueBass,Focus "חידוד" הצליל ועוד. בעזרת הגדרות אלה ניתן לשפר את איכות השמע, שתורגש בעיקר בשימוש באוזניות איכותיות, בעזרתן אפשר להוציא את המירב מהנגן.

 

עוצמת השמע בנגן נעה בסולם של 1 עד 40. בשימוש באוזניות כפתור פשוטות עם התנגדות 18 אוהם מצאנו, שעוצמה שמעל 36-37 היתה חזקה מדי ואילו באוזניות איכותיות בעלות התנגדות של 16 אוהם עוצמה זאת היתה 31-32. גם בעוצמה המקסימלית אין גריעה מאיכות הקול ולא מצאנו בעיה של רעשי רקע.

 

נגן וידאו

ה- E30 תומך בניגון סרטי וידאו בפורמט SMV בלבד, והוא לא תומך בפורמטים הפופלרים כמו DIVX או אפילו MPEG. עובדה זו הופכת את נגן הוידאו של ה- E30 לפונקציה מסורבלת יחסית, שכן על מנת לצפות בוידאו על גבי הנגן יש צורך בהמרת קבצים לפורמט הנתמך.

 

מסך ה- 1.8 אינטש הקטן והתמונה שאינה חדה גם הם מורידים מחווית הוידאו של הנגן, ותפקודו בתור נגן וידאו מאכזב למדי.

 

 

צפייה בתמונות

צפייה בתמונות פשוטה, וניתן לקטלג את התמונות לפי ספריות על גבי זכרון הנגן. צפייה בתמונות על המסך היא יחסית טובה, שכן הצבעים די עשירים והתמונה חדה, מלבד קווי הפרדה זעירים שניתן להבחין בהם גם כאן. טעינת התמונות מהירה וניתן גם להגדיר מעבר אוטומטי בין תמונות (Slide Show ).

 

שימושים נוספים

רדיו FM: בנגן קיימת פונקציית רדיו, בתדרי FM. הקליטה טובה מאוד וכן גם איכות השמע. ישנה גם אפשרות לסריקה אוטומטית ושמירת תחנות, וניתן להקליט קטעי שידור מהרדיו.

 

טייפ מנהלים: בצידו של המכשיר ישנו חריץ מיקרופון קטן המשמש את טייפ המנהלים. ניתן לבחור באחת משלוש איכויות הקלטה המשפיעות על גודל הקובץ הנשמר. בדגם של ה- 2 גיגה בייט באיכות הגבוהה, ניתן לאחסן כ- 30 שעות לערך של הקלטת קול על גבי הנגן בפורמט WMA.

 

סייר הקבצים: ניתן לעיין בספריות ובקבצים שעל גבי הזכרון, ולמחוק קבצים במקרה הצורך דרך הנגן עצמו.

 

סוללה

חיי הסוללה של ה- E30 ארוכים במיוחד, ובבדיקה שלנו הספיקה למעט יותר מ- 45 שעות נגינה בווליום של 30 מתוך 40 בשימוש באוזניות כפתור עם התנגדות 18 אוהם. הצהרת היצרן היא ל- 52 שעות נגינה רצופות כאשר הווליום הוא 20 מתוך 40. סה"כ אורך חיי סוללה מרשימים מאוד.

הטענת הסוללה נעשית על ידי כבל USB דרך המחשב (מסופק עם הנגן). אלו שירצו להטעין את הנגן דרך שקע החשמל יוכלו לעשות זאת בעזרת מתאם, שניתן לרכוש בחנויות האלקטרוניקה.

 

בעד: קומפקטי, קליל, חיי סוללה ארוכים מאוד, מחיר סביר

נגד: איכות ואפשרויות וידאו מאכזבות, שליטה מעט מסורבלת

שורה תחתונה: ה-Iriver E30 מומלץ לאלו המחפשים נגן קומפקטי, קל ונוח לנשיאה, המספק תמורה נאה במחיר לא גבוה. אורך חיי הסוללה שלו מעולה ואיכות הקול טובה, חסרונותיו הבולטים הם נגן הוידאו והתצוגה, ולכן למי שצפייה בוידאו חשובה לו עדיף שיחפש דגם אחר.

מחיר: 250 ש"ח

 

הנגן הנבדק באדיבות רשת באג

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Iriver E30 - קומפקטי
באדיבות אתר טיגו
בשיתוף אתר טיגו
מומלצים