שתף קטע נבחר

מפעילי רדיו-רשת פיראטי ישלמו 200 אלף ש'

200 אלף שקל, וסגירה לאלתר – זהו המחיר ששילמו מפעילי רדיו האינטרנט dishi, לאחר שנתבעו ע"י הפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות בגין הפרת זכויות יוצרים

ניצחון לחברות התקליטים: במסגרת הסכם פשרה בתביעה על הפרת זכויות יוצרים, נסגרו אתרי קבוצת dishi.

 

dishi הינה קבוצת אתרי רדיו מקוון, אשר הציעה מבחר שירים לשמיעה ישירה בחלוקה לקטגוריות והורדת שירים ורינגטונים. השימוש בשירים נעשה באופן פיראטי, ללא אישור מבעלי הזכויות עליהם, ותגובת הפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות (ifpi) לא איחרה לבוא. ליאור דישי ואביב כהן, בעלי עשרת האתרים המרכיבים את קבוצת דישי, נתבעו לדין.

 

במסגרת הסכם הפשרה אשר נחתם בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, נקבע כי מפעילי dishi יסגרו מיידית את האתרים בקבוצה, והבעלות על כמה מהם תועבר אל הפדרציה. כמו כן, יהיה על מפירי הזכויות לשלם פיצוי של 200 אלף ש"ח.

 

נזקים כספיים ותדמיתיים

הפדרציה פועלת נגד גורמים אשר מפירים זכויות יוצרים ברשת, על ידי השמעה, שיתוף או מכירה של שירים ללא אישור, וכוללת חברות תקליטים גדולות כמו אן אם סי, הליקון והד ארצי.

 

מוטי אמיתי, ראש מחלקת האכיפה בפדרציה, הדגיש בשיחה עם ynet את חומרת הנושא: "התביעה היא חלק מאמץ ארצי ובינלאומי להגנה על זכויות היוצרים. בפדרציה ממשיכים לעקוב אחר התופעה, ומודאגים מהתעלמות המדינה מן הנושא. מפירי הזכויות גורמים להפסדים אדירים לתעשיית המוזיקה, ואף נזק תדמיתי לישראל - כאשר עושים שימוש בשירים של אמנים מחו"ל".

 

מפעילי אתר dishi בחרו שלא להגיב לכתבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים