שתף קטע נבחר

ארה"ב: פדופיל בן 100 משתחרר מהכלא

תיאודור סיפנייר, עבריין מין סדרתי שאמור היה למצוא את מותו מאחורי הסורגים, ישתחרר מהכלא בניו-יורק בתחילת השבוע, ומחכה בקוצר רוח: "רוצה להכיר את הילד הכי קטן במשפחה, להגיד שלא פשעתי". מנהל מתקן שיקום: "יש מה לפחד"

אף אחד לא ציפה לכך - לא השופטים, לא התובעים ולא מכריו של תיאודור סיפנייר, אבל הפדופיל בן ה-100 ישתחרר לאחר סוף השבוע הקרוב ממאסרו בעיר בפאלו שבמדינת ניו-יורק. סיפנייר, עבריין המין המבוגר במדינה, יסיים לרצות את תקופת המאסר האחרונה שלו על שהתעלל מינית בילדות קטנות. למעשה, השופט שגזר עליו את 10 שנות המאסר ציפה שהוא ימות מאחורי סורג ובריח.

 

מנהל מתקן השיקום שאליו הועבר ספינייר לקראת שחרורו, מתריע כי "הזקן החביב" עדיין מסוכן. לדבריו, הסבא החביב הוא עדיין האיש שניצל את קסמו כדי לאנוס ילדות, שהצעירה בהן הייתה בת 4. "אין זה משנה אם הוא בן 100, 101 או 105, הוא עדיין אותו אדם שביצע את הפשעים לאורך כל השנים הללו ללא חרטה", סיפר המנהל, והוסיף בחשש: "הוא אדם שכולנו כהורים וכאנשי הקהילה צריכים לפחד ממנו".

 

חצי שנה לאחר שציין את יום הולדתו ה-100 בין כותלי בית הסוהר, אמר סיפנייר ללא בושה לעיתון "בפאלו ניוז", שהוא רוצה להכיר את הילד האחרון שנולד למשפחתו, שהתכחשה לו. "אני אגיד לבני משפחתי שמעולם לא פגעתי באף ילד", אמר סיפנייר. כלתו לשעבר, דיאן סיפנייר, אמרה בתגובה כי "איש מבני המשפחה לא מתכוון לשמור איתו על קשר".

 

"נהג לחלק לילדים כסף לממתקים"

סיפנייר הורשע לראשונה בשנת 1987, אז הוא נידון לשלוש שנות מאסר על תנאי, לאחר שהורשע בהתעללות מינית. ב-

1994 הוא נידון לשנת מאסר, לאחר שהתעלל מינית בקטין. שכניו סיפרו כי לא ידעו על הרקע הפלילי של סיפנייר, משום שהוא הורשע לפני שהתקבל החוק המחייב עברייני מין להירשם במשטרה.

 

בשנת 2000 הוא נעצר בחשד שאנס ילדה בת ארבע ואת אחותה בת השבע, וביצע בהן מעשי סדום. שכניו סיפרו שהוא נהג לתת כסף לילדים כדי שיקנו ממתקים, ולהציע להשגיח עליהם כשמרטף. האחיות נהגו לקרוא לו "סבא", ואמם אמרה אז שהייתה "בהלם מוחלט" כשהמשטרה הראתה לה תמונות המראות את המעשים שבוצעו בבנותיה, ושנמצאו בדירתו של סיפנייר.

 

על אף שהודה במיוחס לו בעבר, סיפנייר סיפר לעיתון כי "הילדים נכנסו למיטתי כי הם היו מפוחדים, אבל מעולם לא ביצעתי בהם דבר מיני". על אף שהוא עבריין המין המבוגר בניו-יורק, הוא אינו המבוגר ביותר בכל ארצות הברית.  ברט ג'קסון מיוטה, בן 103, הוא שמחזיק בכבוד המפוקפק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשפחה לא תשמור על קשר (אילוסטרציה)
צילום: index open
מומלצים