שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נובמבר: שיא בהיעדרות מהעבודה בגלל מחלה

  חודש נובמבר, מדווח "ממון" של "ידיעות אחרונות", רשם שיא של 10 שנים בהיעדרויות מהעבודה: נשים נעדרו הרבה יותר מגברים, וגם החשש משפעת החזירים תרם להיעדרות

  שיא של היעדרויות מעבודה עקב מחלה נרשם בחודש נובמבר, יחסית לכל חודשי נובמבר בעשור האחרון. כך עולה ממדד ההיעדרות מעבודה של חברת "חשבים‭."‬

   

  מנתוני המדד עולה כי בחודש נובמבר הגיעה ההיעדרות הממוצעת מעבודה בגלל מחלה ל‭0.57-‬ ימים לעובד, כאשר ההיעדרות של נשים הייתה גבוהה בהרבה משל גברים והגיעה ל‭0.74-‬ ימים לעומת ‭0.44‬ ימים בקרב הגברים. ככל הנראה, חלק מהיעדרות הנשים מוסבר במחלה של הילדים, כאשר אמהות נשארו בבית עם הילד החולה בעוד האב הלך לעבודה.

   

  אייבי מאיר, מנכ"ל חשבים, אומר כי היעדרותן המרובה של הנשים מן העבודה בשל מחלה מוכיחה חודש נוסף כי ביטחונן בעבודה גדול מזה של הגברים, בניגוד למיתון של השנים ‭,2004-2001‬ שבו הן הפחיתו את היעדרותן מן העבודה בשל חששן מפיטורין.

   

  ואכן, נתוני שירות התעסוקה מוכיחים, לדברי מאיר, כי שיעור המפוטרים מהעבודה בקרב הנשים בשנה האחרונה היה נמוך מזה של הגברים. "לכן הן אלה המעדיפות בחודשים האחרונים להישאר עם ילדיהן החולים, בעוד שבמיתון הקודם ניכר היה כי האבות הם הנשארים עם ילדיהם החולים בבית‭,"‬ אמר מאיר.

   

  ההיעדרות מן העבודה בגין מחלה בקרב נשים בנות ‭43-40‬ הייתה גבוהה ביותר והגיעה ל‭0.85-‬ ימי היעדרות בממוצע

   לעובדת. בנות ‭30-20‬ נעדרו ‭0.79 ‬ ימים בממוצע לעובדת, ובנות ‭0.63 - 50-40‬ ימים. נתונים אלה מוכיחים כי ההיעדרות הניכרת הייתה בקרב אמהות.

   

  סיבה נוספת להיעדרות הגבוהה בגין מחלה היא היענות העובדים לקריאת משרד הבריאות שלא להגיע למקומות העבודה במקרים של מחלה ואפילו הצטננות כדי למנוע את התפשטות שפעת החזירים.

   

  בסך הכל הגיעה ההיעדרות מעבודה בנובמבר ל‭1.89-‬ ימים בממוצע לעובד, מהם ‭1.32‬ ימים בשל חופשה ו‭0.57-‬ ימים בממוצע לעובד בגין מחלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מריאן הול
  נשים מרגישות בטוחות יותר להיעדר
  צילום: מריאן הול
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים