שתף קטע נבחר

נילי פריאל נחקרה והודתה שהעסיקה עובדת זרה

"ידיעות אחרונות" מדווח כי רעייתו של שר הביטחון הגיעה תחת מעטה חשאיות למשרדי יחידת הסמך לעובדים זרים ונחקרה במשך כשעה. לא מן הנמנע ששר הביטחון עצמו יזומן לחקירה, בכפוף לאישור היועץ המשפטי

רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל-ברק, נחקרה שלשום בחשד שהעסיקה עובדת זרה בניגוד לחוק בדירתם במגדלי אקירוב בתל-אביב. העיתון "ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר (יום ג') כי פריאל נחקרה בחשאיות וכי גורמים בכירים במשרד התמ"ת אמרו כי הנחקר הבא צפוי להיות שר הביטחון עצמו.

 

פריאל הגיעה שלשום למשרדי יחידת הסמך המשותפת למשרדי התמ"ת והפנים ונחקרה במשך כשעה. לפי הדיווח, פריאל הודתה שהעסיקה עובדת זרה, אך טענה שלא ידעה כי לעובדת אין היתר עיסוק. גורמים בכירים במשרד התמ"ת אמרו, כי "חקירתה של פריאל היא רק ההתחלה. לא מן  הנמנע שגם ברק ייחקר על הפרשה ונבקש את זימונו לחקירה".

 

לדברי הגורמים, ייתכן שיבקשו את אישור היועץ המשפטי לממשלה כדי לחקור את ברק. "רק בשני מצבים הוא לא ייחקר: האחד, אם יוכיח שלא ידע מעולם על כך שבביתו ישנה עובדת זרה ומעולם לא ראה אותה, וזה לא סביר. השני, שהוא יודה מראש בכל הקשור אליה".

 

בימים האחרונים עסקו בפרשה חוקרי יחידת הסמך לעובדים זרים. הם התייעצו עם היועצים המשפטיים של המשרדים, משום שמדובר במקרה עדין, שבו מעורב לכאורה שר בממשלה. בשלב ראשון הוחלט לבצע בדיקה מקיפה, במהלכה ייאתרו את העובדת הזרה, ויקבלו את גרסתה של נילי פריאל. 

 

סעיף החשד הוא העסקת עובדת זרה ללא רישיון.

אם יוכח החשד, יוטל על בני הזוג ברק קנס מנהלי של 5,000 שקלים. אם יתגלגל הנושא לבית משפט, יוכל הקנס להאמיר ל-52 אלף שקלים.

 

כפי שנחשף השבוע ב"קול ישראל", העובדת הזרה מהפיליפינים הועסקה בביתו של שר הביטחון במספר אירועים. היא סייעה בין היתר בהכנת ארוחות ערב לאורחים בבית וגם עסקה בעבודות ניקיון - פעמיים בשבוע. לפי הפרסום, העובדת נשואה לעובד זר, אף הוא יליד הפיליפינים, והיא אם לילד. בשנים האחרונות היא עובדת בארץ בניקיון, לאחר שבעבר עבדה כמטפלת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ברק ופריאל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים