שתף קטע נבחר

עובדי רווחה ברשויות ערביות: הפכנו לנזקקים

"אלו שאמורים לטפל במצוקות של אנשים צריכים כעת מישהו שיטפל במצוקה שלנו", קבלה מנהלת לשכת הרווחה בעין-מאהל, בשל אי תשלום משכורות. יו"ר פורום מנהלי הרווחה ברשויות הערביות: "עובדי הרווחה מתביישים לפתוח תיקים של מטופלים לעצמם"

המצב הקשה ברשויות המקומיות הערביות משפיע גם על עובדי מחלקות הרווחה - וכך אלו שמטפלים בנזקקים אומרים כי הפכו לנזקקים בעצמם - מפני שהם לא מקבלים משכורת מזה כמה חודשים.

 

המצוקה הכלכלית הקשה הביאה את מנהלי מחלקות הרווחה ברשויות הערביות להקים פורום למען האוכלוסייה הערבית. לצד עיסוק בהשגת תקנים, טיפול בילדים בסיכון ומתן עזרה וסיוע מקצועי ומשפטי, מוצאים עצמם המנהלים מתמודדים גם עם מצוקה כלכלית קשה בבתיהם ובבתים של עובדיהם.


הכנס בנצרת (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

"המצוקות הכלכליות של הרשויות המקומיות הובילו למצב שב-30 לשכות רווחה אין משכורות", אמרה שיפא גרייב, מנהלת מחלקת רווחה ביישוב עין-מאהל, בכנס שהתקיים היום (ד') בנצרת. "אנחנו אלו שאמורים לטפל במצוקות של אנשים צריכים כעת מישהו שיטפל במצוקה שלנו".

 

יו"ר הפורום, אמיל סמעאן, הוסיף: "זה לא רק משכורות שמעמידות את המנהלים בפני מצוקה קשה, אלא גם חוסר בתקציב שמוביל גם לחוסר יכולת לפתח פרויקטים ושירות לאזרח".

 

מהנתונים שהוצגו בנכס עולה שמתוך 75 רשויות במגזר הערבי, ב-30 לא משולמות משכורות לעובדי הרווחה מזה תקופה ארוכה. "עובדי הרווחה מתביישים לפתוח תיקים של מטופלים לעצמם, למרות שהפכו לנזקקים. מה יגידו לאנשים? אנחנו מטפלים בכם והופכים למטופלים בעצמנו?", אמר סמעאן.

 

במהלך השנתיים האחרונות, אומרים בפורום מנהלי לשכות הרווחה, מנסה שר הרווחה יצחק הרצוג, לסייע ולגשר על הפער. "מעבר למצוקה של המשכורות ולחוסר היכולת שלנו לפתח פרויקטים, קיים גם פער עצום בתקנים בין המגזר היהודי לערבי. לזכותו של השר ייאמר כי בשנתיים האחרונות 70 אחוז מהתקציב הוקצו למגזר הערבי, אך עדיין קיים פער של 300 תקנים". אמר סמעאן.

 

בכנס שיימשך גם מחר במלון "גולדן קראון" בנצרת ידונו מנהלי לשכות הרווחה עם ראשי רשויות ואנשי מקצוע נוספים כיצד ניתן להוסיף ולתפקד בצל המשבר. מחר צפוי להגיע לכנס גם השר הרצוג, שישמע על המצוקות ממקור ראשון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרייב. ב-30 לשכות אין משכורת
צילום: אבישג שאר-ישוב
סמעאן. יש גם מחסור בתקציב
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים