שתף קטע נבחר

  • חומרה - צילום דיגיטלי

קומפקטית במחיר סביר: FinePix F70EXR

הפוג'פילם Finepix F70 היא מצלמה מרשימה המציעה זום אופטי פי עשרה בגוף קומפקטי, עדשה רחבה ואיכות תמונות טובה מאוד גם בתנאי תאורה נמוכים

ה-Finepix F70 היא המצלמה הקומפקטית המתקדמת החדשה מבית פוג'יפילם, הממשיכה את הכיוון של דגם ה- F200EXR המוצלח. מדובר במצלמה קומפקטית, המצויידת בחיישן CCD חדיש מדגם EXR עם רזולוציה של 10 מגה פיקסל, זום אופטי מרשים של פי עשרה, ומסך LCD בגודל 2.7 אינץ'.

 

 

עיצוב ומבנה

ה- F70 מזכירה מאוד בעיצובה את ה- F200EXR, למעט הקימורים שאפיינו את ה-F200. מראה המצלמה נקי ואטרקטיבי למרות שהוא די סטנדרטי, ואין בו חידוש לעומת מצלמות קומפקטיות אחרות שראינו. המצלמה מגיעה בשני צבעים: אפור כהה וכסוף, וגופה עשוי כמעט כולו מפלסטיק מוקשח בשילוב רצועת מתכת דקה בחלקה העליון והשמאלי.

 

מבנה המצלמה עושה רושם טוב ועמיד באופן כללי. שני פרטים אותם פחות אהבנו הם חוגת מצבי הצילום שאינה נוחה במיוחד להזזה, וטבעת התפעול סביב כפתור ה- Menu העשויה פלסטיק פחות איכותי, אך לזכותה יאמר שבזמן השימוש היא הגיבה מצוין.

 

ממדיה של המצלמה הם: רוחב 99.3 מ"מ, גובה 58.9 מ"מ, עומק 22.7 מ"מ, ופוג'יפילם מצהירים עליה כקומפקטית ביותר בעולם מבין המצלמות המחזיקות בזום פי עשרה.

המצלמה נוחה לאחיזה ולצילום גם ביד אחת למרות שמשקלה 180 גרם (ללא סוללה וכרטיס זיכרון), גבוה יחסית למצלמה קומפקטית.

 

פונקציות, ממשק ותפעול

אלו שהשתמשו בעבר במצלמות פוג'יפילם קומפקטיות יזהו בקלות את סידור הכפתורים הפשוט והנוח לתפעול.  בחלקה העליון נמצאים כפתור ההדלקה והכיבוי וכפתור הצילום, אותו מקיפה טבעת הזום,שמגיבה במהירות.

 

בחלקה האחורי של המצלמה מצויים שאר כפתורי התפעול הכוללים את: חוגת מצבי הצילום בחלק העליון, המאפשרת בחירה בין שמונה מצבי צילום ביניהם- אוטומטי, ידני, וידאו, מצב ה- EXR המעניין עליו נרחיב בהמשך ועוד.

 

לחיצה על חלקה העליון של טבעת התפעול מאפשר מחיקת תמונות שצולמו ופיצוי חשיפה (במצב M ידני). לחיצה בצד שמאל תאפשר בחירת מצב מאקרו, צד ימין בחירה מתוך שלושה מצבי פלאש ובחלק התחתון נמצא הטיימר המאפשר צילום עצמי. כמו כן תוכלו למצוא כפתורים המאפשרים מעבר לצפייה בתמונות שצולמו, כפתור F לעדכון ISO ידני מהיר וגודל תמונה, זיהוי פנים ותצוגת פרטי התמונה.

 

שיפור אוטומטי

המצלמה מציעה מספר טכנולוגיות לשיפור והתאמת התמונה, כשהמעניינת ביותר היא פונקציית ה- EXR, לה יש ארבעה מצבים: הראשון EXR AUTO המנתח אוטומטית את קומפוזיציית התמונה ובוחר את מצב הצילום המתאים ביותר, השני RESOLUTION PRIORITY לתמונה חדה וברורה, השלישי HIGH ISO & LOW NOISE להקטנת רעש בתמונות שצולמו ברגישויות ISO גבוהות והרביעי D-RANGE PRIORITY לפירוט טוב יותר בתמונה.

 

כמו כן, ל- F70 מנגנונים המאפשרים: זיהוי פנים היכול לזהות עד 10 פני מצולמים, תיקון עיניים אדומות ומנגנון לייצוב התמונה, המונע תמונה מרוחה בגלל ידיים רועדות או אובייקט צילום שנמצא בתנועה.

 

מסך

למצלמה מסך LCD בגודל 2.7 אינץ' בעל רזולוציה של 230,000 פיקסלים, בדומה לרוב המצלמות בקטגוריה זו. גודל המסך מספק, אך היינו שמחים לראות מסך בגודל שלושה אינץ' בדומה לזה של ה- F-200EXR, מאחר ונראה שלא חסר מקום בגב המצלמה.

 

המסך עושה עבודה טובה מאוד בתנאי תאורה שונים, כולל בסביבה חשוכה ומול אור שמש ישיר. בתפריטי המצלמה תוכלו למצוא אפשרות להתאמת בהירות המסך בעלת 10 דרגות. טביעות אצבע נדבקות בקלות למסך.

 

התמונה על המסך נשארת ברורה כמעט מכל זווית, ומדובר במסך מוצלח שלא יאכזב גם בתנאים לא אידאלים.

 

זמני תגובה

  • מרגע ההדלקה עד האפשרות לצלם תמונה מדדנו שתי שניות.
  • Shot to shot: מרווח הזמן בין צילום תמונה והאפשרות לצלם תמונה נוספת נמדד על זמנים מהירים של 2.4 שניות בלי פלאש ו- 2.6 עם פלאש.
  • Shutter lag: מרגע הלחיצה על כפתור הצילום עד לצילום התמונה עברו 0.03 שניות עם פלאש אוטומטי (זמן מהיר מאוד)
  • Shutter lag עם פוקוס מקדים (פלאש אוטומטי) נמדד על 0.01 שניות.

 

איכות תמונות

ה- Finepix F70 הפיקה תמונות מרשימות וטובות מאוד. המצלמה עושה עבודה טובה בהעלמת עיניים אדומות גם בסביבה חשוכה, ופני מצולמים בצילומי פורטרטים נראו חדים ובעלי גוונים טבעיים. מנגנון ייצוב התמונה שיפר בצורה ניכרת תמונות שצולמו כשהאובייקט בתנועה.

 

שימוש במצב EXR אומנם הוריד את רזולוציית התמונה לחמישה מגה פיקסל, אך במקרים רבים הפחית מעט את הרעש, העצים צבעים ושיפר את הטווח הדינמי, שתרם לפירוט טוב יותר באזורים כהים ובהירים של התמונה. אם אינכם מתכננים לפתח תמונות גדולות מאוד, צילום במצב ה-EXR מומלץ מאוד.

 

לעיתים נתקלנו בתופעת ה- Purple Fringing כלומר צללים סגולים בלתי רצויים בקצוות של אובייקטים בתמונה, אך תופעה זו לא העיבה מידי על איכות התמונה. יש לציין לחיוב שבצד הרחב של הזום לא הופיע כלל Barrel distortion, כלומר קווים מתעקלים בשולי התמונה, תופעה בה נתקלנו במצלמות קומפקטיות רבות.

  

בבדיקת הצילום במצבי רגישות שונים (ISO) הביצועים הרשימו מאוד. למצלמה טווח ISO המאפשר להגדיר את רגישות חיישן המצלמה לאור, הנע בין 100-12,800. בין 100-200 התמונה היתה נקייה מרעש, ב-ISO 400 -הופיע רעש מועט, ב-ISO 800 הרעש יגבר, ב- ISO 1600-3200 הרעש התגבר בצורה נכרת, ולטעמנו הטווחים הגבוהים יותר של ISO 6400-12,800 כבר אינם שמישים.

 

צילום המאקרו מתאפשר ממרחק של חמישה סנטימטרים ועושה עבודה מצוינת.

 

 

צילום: מערכת tigo

 

 

 

וידאו

מעבר לצילום וידאו פשוט, ומתבצע על ידי סיבוב גלגלת המצבים לאייקון המסרטה.

 

וידאו מוקלט בקבצי AVI, והמצלמה מאפשרת צילום ברזולוציות 480x640 או 240x320 בקצב של 30 פריימים לשניה. לאכזבתנו לא קיימת אפשרות צילום וידאו ברזולוציית HD כפי שנתקלנו במצלמות קומפקטיות אחרות.

 

בזמן הצילום אפשר להשתמש בזום האופטי האיכותי, המאפשר לקרב ולהרחיק את האובייקט המצולם, אך המיקרופון של המצלמה רגיש ורעש עדשת הזום מלווה את קטע הווידאו שהוקלט.

 

איכות צילום הווידאו בתנאי תאורה טובים סבירה, ומלווה בדרך כלל במעט רעש. צילום בסביבה חשוכה או תאורה נמוכה מתאפיין ברעש ניכר ובאיכות מאכזבת.

 

עדשה וזום

למצלמה עדשה בעלת זווית צילום רחבה המקבילה ל- 27 מ"מ, ומאפשרת צילומי נוף וצילומים קבוצתיים בקלות ובנוחות. עדשת המצלמה די איטית עם מפתח צמצם מקסימלי קטן יחסית של F3.3 (Wide) - F5.6 (Telephoto) המאפשר להכניס כמות אור קטנה מזו של מצלמות עם עדשה מהירה יותר, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בצילום בתנאי אור נמוכים.

 

ללא ספק אחד המאפיינים המרשימים של המצלמה הוא הזום בגודל פי עשרה ששולב בגופה הקומפקטי בהצלחה. הזום האופטי הגדול מאפשר צילום אובייקטים רחוקים באיכות גבוהה.

 

זיכרון ואורך חיי סוללה

למצלמה זיכרון פנימי צנוע של 47 מגה בייט, שהספיק לצילום 19 תמונות ברזולוציה מקסימלית לפני שהתמלא. כמו כן קיימת אפשרות לשימוש בכרטיסי זיכרון מסוג:SD ו- SDHC.

 

ספק הכוח של המצלמה הוא סוללת ליתיום איון NP-50 נטענת, איתה הצלחנו לצלם 220 תמונות ומספר קטעי וידאו קצרים לאחר טעינה מלאה. מדובר בכמות ממוצעת, הנמצאת באמצע הטבלה בהשוואה לקומפקטיות אחרות.

 

הפוג'פילם Finepix F70 היא מצלמה מרשימה המציעה זום אופטי פי עשרה בגוף קומפקטי, עדשה רחבה ואיכות תמונות טובה מאוד גם בתנאי תאורה נמוכים. חסרה לנו מעט האפשרות לצלם וידאו ברזולוציית HD, אך לטעמנו מדובר במצלמה קומפקטית איכותית ומומלצת שבהחלט שווה אתת מחירה הסביר.

 

Fujifilm FinePix F70EXR

ציון:


מחיר: 1,100 ש"ח

 

יתרונות: זום אופטי גדול, תמונות באיכות טובה מאוד, מבנה טוב, נוחה לתפעול, פירוט מצוין באזורים כהים ובהירים, עדשה רחבה, מסך איכותי

חסרונות: אין צילום וידאו ברזולוצית HD, צללים סגולים (purple fringing), זמן סוללה סביר

השורה התחתונה: יש תמורה לאגרה 

 

מפרט טכני

רזולוציה: 10 מגה פיקסל

חיישן: 1/2-inch Super CCD EXR

זיכרון פנימי: 47 מגה בייט

כרטיסי זיכרון: SD/SDHC

זום אופטי: 10x

מפתח צמצם: F3.3 (Wide) - F5.6 (Telephoto)

אורך מוקד: f=5.0 - 50.0mm, equivalent to 27 - 270mm on a 35mm camera

רגישות ISO: Auto / Equivalent to ISO 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800

מסך: LCD 2.7 אינץ', 230,000 פיקסלים

סוללה: ליתיום איון נטענת

מיימדים: רוחב 99.3 מ"מ, גובה 58.9 מ"מ, עומק 22.7 מ"מ

משקל: 180 גרם ללא סוללה וכרטיס זיכרון

 

לדף המוצר באתר היצרן

 

לכל סקירות המצלמות ב-ynet 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
FinePix F70EXR
צילום: מערכת tigo
בשיתוף טיגו
מומלצים