שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפכ"ל המשטרה: המתנחלים עברו את הגבול
  רב-ניצב דודי כהן תוקף את האלימות שמפעילים מתנחלים כלפי שוטרים ועובדי ציבור במסגרת התנגדותם לצווי ההקפאה: "זו חציית קו גבול. אלימות ופגיעה ברכוש יטופלו בנחישות". הבוקר: עשרות בני נוער חוסמים כניסה של פקחים בטלמון

  מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, תוקף בחריפות את התנהלות המתנחלים וגילויי האלימות הגוברים בהתנגדותם לחלוקת צווי הקפאת הבנייה בשטחים. "העלייה החמורה באלימות ובהתנגדות כלפי שוטרים ועובדי ציבור חורגת ממחאה לגיטימית וחופש הביטוי", אמר המפכ"ל בישיבת הערכת מצב שהתקיימה הבוקר (יום ה').

   

  הקפאת הבנייה בהתנחלויות - כל העדכונים האחרונים ב-ynet:

   

  לדברי המפכ"ל, "האיומים המשמעותיים כלפי גורמי אכיפת החוק, שתכליתם לרפות את ידיהם, מהווים חציית קו גבול, אלימות ופגיעה ברכוש - והם יטופלו על-ידי מערכת אכיפת החוק וגורמי הביטחון בנחישות כדי למנוע הסלמה בסדר הציבורי".

    

  כהן הבהיר עוד כי המשטרה תמשיך ביד נוקשה בעתיד, ואמר כי לכל הכוחות הפועלים על פי הנחיית הדרג המדיני "מוענק גיבוי מלא למימוש אכיפת החוק.

   יינתנו להם כל הכלים החוקיים למצות את הדין עם מפרי החוק".

   

  בהתייחסו להצתת המסגד בכפר יאסוף, אמר המפכ"ל כי "חקירת האירוע מקבלת את האמצעים החקירתיים והמודיעיניים המתבקשים כדי להתחקות אחר המבצעים. על המתיישבים והמנהיגים משני הצדדים מוטלת אחריות בכיבוד החוק ועל אלה הבאים לאוכפו ולקרוא למתינות".

   

  על רקע הדברים הללו של המפכ"ל, נמשכים גם הבוקר העימותים בין מתנחלים לפקחי המנהל האזרחי. כמה עשרות בני נוער מתקהלים בכניסה להתנחלות טלמון שבבנימין, ומנסים למנוע את כניסת הפקחים. בעימותים נעצרו שישה, בהם ארבעה בני נוער, בחשד שתקפו פקחים. חלק מהמתפרעים גם ניקבו צמיג של ניידת משטרה.

   

  בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רב-ניצב כהן. "גיבוי מלא למימוש אכיפת החוק"
  צילום: גיל יוחנן
  עימות בקדומים
  צילום: AFP
  בעקבות צווי הקפאת הבנייה
  צילום: אפרת וייס
  מומלצים