שתף קטע נבחר

נכדו של ישעיהו ליבוביץ' הדליף מסמכי FBI

עו"ד שמאי ליבוביץ', נכדו של הוגה הדעות הנודע ומי שייצג בעבר את ברגותי, הודה והורשע בהדלפת מסמכים מסווגים של ה-FBI לבלוגר אמריקני. הוא צפוי לעונש מאסר בפועל

שמאי ליבוביץ', נכדו של הפילוסוף הנודע ישעיהו ליבוביץ', הורשע בבית משפט בוושינגטון בהדלפת מסמכים מסווגים של ה-FBI. ליבוביץ' עבד עבור הארגון כמתורגמן והיה בעל סיווג ביטחוני גבוה. הוא צפוי להישלח לעונש מאסר בפועל.

 

ליבוביץ', עורך דין במקצועו, הורשע על פי הודאתו בהדלפת מסמכי מודיעין מסווגים לבלוגר שפרסם את המידע באינטרנט. בהסכם הטיעון שהוצג בבית משפט פדרלי בפרבר של וושינגטון הודה ליבוביץ' במיוחס לו, והוא צפוי ל-20 חודשי מאסר על פי ההסכם עם רשויות התביעה. עם זאת, ההחלטה על חומרת העונש נתונה בידי השופט, ועל פי סוכנויות הידיעות הוא צפוי לרצות שמונה עד 12 חודשי מאסר בלבד.

 

ליבוביץ' מוכר בארץ כפעיל שמאל, ומי שייצג את ראש התנזים מרואן ברגותי במשפטו. הוא חי באזור וושינגטון, והצטרף לשורות ה-FBI בחודש ינואר לפני כשנה בחוזה מיוחד. הוא עבד עבור הארגון כלשונאי בשפות אנגלית ועברית במשך כשמונה חודשים בכוח משימה במרילנד, והיה בעל סיווג בטחוני גבוה.

 

האתר "פוליטיקו" מדווח כי בבסיס בקלוורטון, בו עבד ליבוביץ', פועל כוח משימה בינלאומי העוסק בפורנוגרפיית ילדים. עם זאת, דובר משרד המשפטים האמריקני הבהיר שגם יחידות אחרות של ה-FBI פועלות באותו בסיס. בדיווח לא נמסר איזה סוג של מידע הדליף ליבוביץ', או פרטים על זהות הגורם שפרסם את החומר המסווג.

 

ליבוביץ' עצמו מחזיק בבלוג בשם "רדיפת צדק", בו הוא מציג עצמו כעורך דין ישראלי-אמריקני ודן בין היתר בעניינים הקשורים למשפט האמריקני, יהדות ועיתונות. בנוסף, הוא מחזיק אתר באנגלית ובעברית העוסק בחוק הישראלי, בהחלטות בתי המשפט ובפרשנות משפטית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
שמאי ליבוביץ'. צפוי למאסר בפועל
צילום: טל כהן
הסבא המפורסם. ישעיהו ליבוביץ'
צילום: גבי מנשה
מומלצים