שתף קטע נבחר

פולין תגברה גבולותיה, למנוע את הברחת השלט

בעקבות גניבת שלט "העבודה משחררת" הנודע לשמצה משער מחנה אושוויץ, הורה משרד הפנים הפולני להדק את הבידוק בגבולות עם אוקראינה ובלארוס, ובשדות התעופה

לאן נעלם השלט? הרשויות בפולין ממשיכות לנסות ולאתר את שלט "העבודה משחררת" שנגנב אתמול לפנות בוקר משער הכניסה למחנה ההשמדה אושוויץ. בין היתר, הודיע היום (שבת) משרד הפנים הפולני על הידוק הבידוק הבטחוני במעברי הגבול ובשדות התעופה, מחשש שהשלט יוברח מהמדינה.

 

בעקבות גניבת השלט - כל הדיווחים ב-ynet:

 

דוברת משרד הפנים, ויולטה פפרוצ'קה, הודיעה היום כי אנשי ביקורת הגבולות בגבולותיה של פולין עם אוקראינה ובלארוס - המהווים את גבולו המזרחי של האיחוד האירופי - תודרכו לסרוק בקפידה כל סחורה היוצאת מהמדינה. כמו כן, הודק הפיקוח על המטען המועמס על מטוסים בשדות התעופה במדינה.

 

עוד נמסר, כי שר הפנים יז'י מילר הורה למשטרה להגביר את ערנותה ולתשאל כל עד ראייה או חשוד אפשרי, במאמץ כללי לאתר את השלט, המהווה את אחד הסמלים המובהקים של השמדת היהודים בשואה.

 

על פי הודעת המשטרה הפולנית, אלמונים פרצו אתמול בין 3:00 ל-5:00 לפנות בוקר לשטח מחנה ההשמדה, וגנבו את השלט עם הכיתוב "Arbeit macht frei" המוצב בכניסה למחנה.

 שומרי המוזיאון הבחינו בבוקר כי השלט חסר והזעיקו את המשטרה. ככל הנראה, שלט הברזל הוסר על ידי הברגתו מצד אחד הוצאתו מעל השער דרך הצד השני. לפי שעה, למשטרה אין קצה חוט בחקירה וכל האפשרויות נבדקות.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, נפגש אתמול בצהריים עם ראש ממשלת פולין, דונלד טוסק, ודן עמו בגניבת השלט. מלשכתו נמסר כי הוא הביע את הזעזוע העמוק של אזרחי מדינת ישראל ושל העם היהודי ברחבי העולם בעקבות המקרה. טוסק ציין כי "גניבת השלט חמורה ביותר והיא כואבת לנו כפי שהיא כואבת לכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים