שתף קטע נבחר

רה"מ: לאתר המעוותים שגנבו את השלט בפולין

נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לגניבת השלט "העבודה משחררת" מאושוויץ וקרא לפולנים להחזיר את השלט שמשמש עדות לרצח יותר ממיליון יהודים במחנה הריכוז וההשמדה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (יום א') לגניבת השלט השלט "העבודה משחררת" מאושוויץ. בפתח ישיבת הממשלה בירושלים הביע נתניהו זעזוע מהגניבה. "אני קורא לממשלת פולין לפעול על מנת למצוא את הפושעים המעוותים הללו אשר חיללו מקום בו נרצחו יותר ממיליון יהודים", אמר.

 

נתניהו הוסיף כי חשוב להחזיר את השלט, בין היתר על מנת להעיד על זירת

הפשע והאירועים שקרו במקום והמעשה - הנורא ביותר בתולדות העם היהודי והאנושות כולה. הנשיא שמעון פרס התייחס כבר ביום שישי לגניבה, ואמר כי לשלט "משמעות היסטורית עמוקה ביותר לעם היהודי ולעולם כולו, והוא מהווה מצבה ליותר ממיליון יהודים".

 

פולין הגבירה אתמול את מאמציה לאתר את השלט שנגנב בבוקר יום שישי משער הכניסה למחנה הריכוז והשמדה. משטרת פולין ביקשה את עזרת האינטרפול והיורופול בחיפושים אחר השלט, וקבעה פרס בסך 115 אלף זלוטי (28,600 אירו) למי שיסייע באיתור השלט. את רוב הסכום יתרום המוזיאון באתר ההנצחה.

 

דוברת משטרת פולין, גראז'ינה פוצ'אלסקי,

אמרה לסוכנות AFP כי "מבחינת המשטרה - העניין בחשיבות עליונה". דובר מחוז קראקוב והעומד בראש צוות החקירה, דאריוש נובאק, מסר כי "בשטח המחנה פועלים מומחים מתחומים שונים, האוספים מידע שעשוי לסייע לעלות על עקבות הגנבים". עד-כה התקבלו עשרות שיחות טלפון אנונימיות בעניין השלט.

 

במקביל, תוגברה האבטחה בנמלי התעופה ובמעברי הגבול בין פולין לאוקראינה ולבלארוס. מנהל המוזיאון, פיוטר צ'יוונסקי, הודה כי מערכות ההגנה באתר אינן יעילות מספיק, ותלה את הסיבה לכך בתקציב הדל. לדבריו, בשנה החולפת עמד תקציבו של אתר ההנצחה על 6.8 מיליון אירו, שרובו תקציב ממשלתי.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלט שנגנב מהמחנה
צילום: AP
נתניהו. הביע זעזוע
צילום: AFP
מומלצים