שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורי שליט לנתניהו: זעקה של הרגע האחרון
  השביעייה דנה במשך שעות ארוכות בסוגיית שליט. הורי החייל החטוף באו ללשכת ראש הממשלה ומסרו מכתב: "לבנו אומר שהגענו לנקודת אל-חזור. אנא הצל את בננו, הצל את גלעד". שר המודיעין המצרי ממשיך בפגישותיו בארץ

  הוריו של גלעד שליט מבינים שההכרעה על גורל בנם ניצבת ברגע מכריע - ופונים בקריאה נרגשת ישירות לאיש שאמור להחליט. "לבנו אומר כי הפרק הזה של המשא ומתן מגיע לנקודת אל-חזור", כתבו אביבה ונועם שליט, במכתב שאותו הגישו לפנות ערב (יום א') בלשכת ראש הממשלה לבנימין נתניהו. "אנא, אל תעמיס על כתפיו הצרות של בננו את כל בעיות המזרח התיכון". אחרי שה"שביעייה" דנה היום ממושכות בנושא, מחר ההורים אמורים לפגוש את נתניהו.

   

  לצפייה במכתב המלא לראש הממשלה - לחצו כאן

   

  עוד כתבו ההורים כי "אנו חשים כי הימים הקרובים הם הרי גורל לבננו האהוב גלעד. אנו עוקבים בדאגה עמוקה ובתקווה גדולה אחרי מהלכיה של ממשלת ישראל ושלך אדוני בנימין נתניהו, העומד בראשה, במאמציכם הכנים להחזיר את גלעד הביתה. אנו פונים אליך אדוני ראש הממשלה לפני שיהיה מאוחר מדי.

   

  נועם שליט לאחר צאתו ממשרד רה"מ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אנחנו בצומת החלטה שבו יש שתי אפשרויות בלבד - הצלתו של גלעד והשבתו הביתה או הפקרתו לגורלו בידי חמאס", הוסיפו, וחתמו במלים: "אנו פונים בזעקה של הרגע האחרון. אנא הצל את בננו, הצל את גלעד".

   

  זמן קצר קודם שנכנסו בני משפחת שליט הסתיימה ישיבה ארוכה של שביעיית השרים, הצוות המצומצם של נתניהו, שדנו בפרטי העסקה. הישיבה, שכונסה בהודעה חפוזה שנמסרה בשעת לילה, החלה בבוקר וחודשה אחרי הצהריים.


  נועם שליט בדרך ללשכה, היום. "זה הרגע להכריע" (צילום: גיל יוחנן)

    

  לאחר שיצא מלשכת ראש הממשלה, אמר נועם שליט לעיתונאים: "זה הרגע להכריע הכרעות ולהגיע להחלטות. כמו שאתם יודעים אנחנו עוקבים בדאגה ותקווה אחרי מה שעושים כל הגורמים על-מנת לסיים את הפרשה.

   אני יכול להגיד שלא עולה בדעתנו שפרשה עצובה זו לא תיפתר לאחר שלוש וחצי שנים בהן נעשו כל הטעויות האפשריות, ובננו גלעד עדיין נמק ימים, שבועות, חודשים ושנים בחשכת מרתפי החמאס. אנו סמוכים ובטוחים שראש הממשלה נתניהו מחויב ונחוש לסיים את הפרשה כפי שהבטיח לפני ואחרי הבחירות".

   

  פעילים בודדים מהמטה למען שליט הגיעו אל מול לשכת ראש הממשלה וצעקו: "רוצים אותו בבית, רוצים אותו עכשיו".

   

  "סולימאן הביע מורת רוח של מצרים"

  העברת המכתב ללשכת ראש הממשלה מתרחשת לאחר סוף שבוע עמוס בדיווחים בתקשורת הערבית וברשת "פוקס" לגבי התקדמות בעסקה ועל כך כי זו מתעכבת כעת בשל התלבטות של ראש הממשלה בשאלת המחיר שחמאס דרש תמורת החייל.

   

  במקביל לדיווחים הללו, עושה כעת בישראל בסבב פגישות המתווך המצרי, שר המודיעין עומאר סולימאן. בצהריים נפגש הבכיר המצרי עם שר הביטחון, אהוד ברק. "אנחנו תמיד שמחים לראות אותו", אמר ברק לכתבים בפתח הפגישה. מלשכת שר הביטחון נמסר כי הפגישה ארכה כשעה, במהלכה נועדו השניים בארבע עיניים במשך כחצי שעה.

    

  מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי סולימאן הביא עמו מסר של מורת

  רוח מצדה של מצרים מהמידור היחסי שלה בסוגיית שליט. לדברי הגורמים, בתקופה האחרונה מצרים מקבלת הערכות אך לא את תמונת המצב העדכנית.

   

  הפלסטינים מסרו, כי הדיווחים שמצרים לחצה על ישראל להקשיח את עמדתה בעסקת שליט, כדי שזו לא תפגע במעמד הרשות הפלסטינית אינם נכונים. לדבריהם, דרישת הרשות היחידה היא שכל התקדמות בסוגיה זו תלווה גם בהתחייבות ישראלית לשחרור מאות אסירים, כמחווה לאבו מאזן.

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,274 ימים.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נועם ואביבה שליט, היום. מכתב לנתניהו
  צילום: גיל יוחנן
  פגישת ברק-סולימאן, בצהריים
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הבטחון
  מומלצים