שתף קטע נבחר

חוטובלי: לספח השטחים, לשקול לאזרח פלסטינים

חברת הכנסת מהליכוד, ממובילות האופוזיציה הפנימית לנתניהו, הסבירה: "יהודה ושומרון הם חלק מארץ ישראל". מהפלסטינים היא דורשת "מבחני נאמנות" לפני אזרחות

נתניהו רוצה מדינה פלסטינית? חוטובלי רוצה מדינה עם הפלסטינים. חברת הכנסת ציפי חוטובלי, מהקולות הבולטים בליכוד שמתנגדים למדיניותו של ראש הממשלה, אמרה הערב (יום א') כי יש לספח את השטחים לישראל.

 

"יש להחיל את החוק הישראלי על אזור יהודה ושומרון", אמרה חוטובלי בכנס במרכז הבינתחומי בהרצליה, והצהירה כי היא "אינה פוסלת מתן אזרחות לפלסטינים".

 

היא הסבירה ש"יהודה ושומרון הם חלק מארץ ישראל" והאשימה את הפלסטינים בכשלון התהליכים המדיניים: "אנחנו מדינה מסורבת גט. אנחנו מאוד רוצים להתגרש, אבל הצד השני לא רוצה להיפרד".

 

בהמשך היא נימקה בשיחה את ynet כי "לא יתכן שהיהודים ביהודה ושומרון יחיו תחת כיבוש ותחת משטר צבאי. המדיניות המעוותת שעל כל אישור בנייה צריך לעבור דרך שר ביטחון, פוגעת בזכויות האזרח הבסיסיות ביותר. הגיע הזמן להסיר את סימן השאלה מעל יהודה ושומרון, ולראות באזרחים שם אזרחים שווי מעמד. בחשיבה אסטרטגית ארוכת טווח, יש לשקול הענקת אזרחות מדורגת לפלסטינים על פי מבחני נאמנות".

 

לאחר הכרזתו של נתניהו על רצונו בהקמת מדינה פלסטינית מפורזת בנאום בר-אילן,

חוטובלי אמרה ש"זה היה רגע קשה ומצער עבורי". לאחרונה היא הרבתה למתוח ביקורת מימין על החלטת הקפאת הבנייה הזמנית בהתנחלויות, האשימה כי הליכוד וראש הממשלה סוטים מהדרך וטענה: "תירוץ מחפיר ועלוב לומר שהלחץ האמריקני גרם להקפאה".

 

חבר הכנסת עתניאל שנלר מקדימה מיהר להגיב, ואמר כי קבלת דבריה של חוטובלי בדבר מתן אזרחות לפלסטינים, "פירושם סיום דרכה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ציונית, ומשמעותה - אבדן השלטון היהודי והפיכתנו לגולים בארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוטובלי. "מדינה מסורבת גט"
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. רוצה גט
צילום: רויטרס
מומלצים