שתף קטע נבחר

בחמאס מודים: מקדמים מעצר ישראלים בחו"ל

ה"טיימס" הבריטי שוחח עם דיא א-דין מדהון, העומד בראש ועדה של חמאס, המתאמת הגשת תלונות נגד אישים ישראלים בבתי משפט באירופה: "על הכוונת שלנו נמצאים כל המנהיגים הפוליטיים והצבאיים של הכיבוש"

בשירות הוד מלכותה או בשירות ארגון טרור? בחמאס מודים כי הם אלו שעומדים מאחורי המהלך המשפטי שנועד להביא למעצרם של אישים ישראלים באירופה, בחשד שביצעו פשעי מלחמה. כתב ה"טיימס" הבריטי בירושלים שוחח עם דיא א-דין מדהון, העומד בראש ועדה של חמאס, המתאמת על המהלך.

 

לפני שבוע דווח על צו המעצר שהוצא בבריטניה נגד שרת החוץ בתקופת "עופרת יצוקה", ציפי לבני, ונראה כי המאמץ להביא לדין ישראלים נמשך במלוא הקצב. "על הכוונת שלנו נמצאים כל המנהיגים הפוליטיים והצבאיים של הכיבוש", אמר מדהון, והודה: "זו הפכה להיות המדיניות שלנו באופן חד-משמעי". הוועדה של חמאס, המורכבת ממשפטנים ומומחים, נוסדה לאחר מבצע "עופרת יצוקה". הצוות גיבש 1,500 תיקים במשך מספר חודשים, כך לפי הדיווח ב"טיימס", ומאיץ בקורבנות להגיש תלונות נגד מנהיגים ישראלים במדינות כמו בריטניה, ספרד, בלגיה ונורבגיה.

 

המטרה היא לחבר בין אותם קורבנות למוסדות משפטיים באירופה, שיוכלו לסייע בהגשת התלונות, "אנחנו פועלים כממשלה המנסה להגן על עמה ולמנוע מאותם מעשי טבח לקרוב שוב", לדברי מדהון. בחמאס מנצלים בין היתר את החוק באנגליה ובוויילס, המאפשר הוצאת צו מעצר בחשדות הללו בלי להזדקק לתובע.  

 

במשרד החוץ בירושלים לא התפלאו על הדיווח הזה. הדובר, יגאל פלמור, מסר כי "זו הוכחה לכך שלא ארגוני זכויות אדם עומדים מאחורי התביעות הללו, אלא קמפיין אנטי-ישראלי בשירות חמאס". ואילו בבריטניה עושים מאמץ לשנות את המצב החוקי. ממשרד החוץ בלונדון נמסר שהממשלה בוחנת באופן דחוף דרכים לשינוי השיטה, כדי להימנע מחזרה על מצבים שכאלו".   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמעט נעצרה. ציפי לבני
צילום: רויטרס
מומלצים