שתף קטע נבחר

נועם שליט: מעריך שהחלטה תתקבל עד הבוקר

הדרמה סביב עסקת שליט בעיצומה. הוריו של החייל החטוף נועדו עם ראש הממשלה, ובצאתם אמר האב: "התהליך לא הסתיים, אבל אני צופה שיסתיים בקרוב. אני עדיין לא אופטימי, אבל גם לא פסימי". שרי השביעייה הפסיקו את הדיון במתווה העסקה, והם צפויים לשוב ולהתכנס אחה"צ

עסקת שליט בשלב הרתיחה: אחרי פגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר נועם שליט, אביו של החייל החטוף: "אני מעריך שההחלטה תתקבל היום (ב') או מחר בבוקר. התהליך נמשך במלוא הקיטור על מנת לסיים אותו בזמן הקרוב. ראש הממשלה עדכן אותנו במה שיכול היה לעדכן אותנו". 

 

שליט אמר לכתבים בתום פגישה שנמשכה כשעה: "התהליך לא הסתיים, אבל אני צופה שיסתיים בקרוב. אין דבר חדש להגיד, ראש הממשלה עדכן אותנו. בעיקר באנו לשמוע. אני עדיין לא במצב אופטימי, אבל גם לא פסימי".

 

  

הפגישה עם נתניהו התקיימה בתום הדיון בפורום שרי השביעייה, שהופסק ויתחדש בשעה 19:00 בערב. הדיונים המרתוניים על עסקת שליט משנים את כל סדר היום הפוליטי. בצהריים בוטלה ישיבת סיעת העבודה בכנסת. בסיעת קדימה החליטו למשוך את הצעת האי-אמון, שהיתה אמורה לעלות היום כמדי יום שני, בשל הדיונים על עסקת שליט. עם זאת, על סדר יומה של הכנסת נמצאת הצעת אי אמון נוספת של סיעת רע"מ-תע"ל, שעדיין לא ברור סופית אם תוסר מסדר היום. 

 

בני משפחת שליט פתחו היום ב"בליץ תקשורתי", והם לוחצים על שרי השביעייה לאמץ את מתווה העסקה המתגבש. בצהריים אמר ל-ynet אחיו של גלעד, יואל: "זה יום גורלי. יכול להיות שזה הכי קרוב שהיינו אי פעם. החלטה של חיים ומוות מתבשלת, ואנחנו מחכים בקוצר רוח. אני שבע אכזבות מאירועי העבר. היום אני לא אופטימי ולא פסימי, פשוט מחכה למה שייצא מכאן - ואני רוצה להאמין שזו תהיה החלטה נכונה".


משפחת שליט ליד לשכת ראש הממשלה (צילום: גיל יוחנן)

 

מוקדם יותר, הציגה אמו של גלעד, אביבה שליט, את הדילמה במלוא עוצמתה: "אני מקווה שהשביעייה תכריע היום. כל אחד שמצביע, האצבע שלו היא או גזר דין מוות לגלעד או שחרורו לחיים. אני רוצה את גלעד בבית. מגיע לו לחזור הביתה. שכל אחד שמצביע יחשוב טוב טוב מה זה אומר".

  

עשרות פעילי המטה למען גלעד שליט התקבצו הבוקר מול משרד ראש הממשלה, שם מכונסים השרים. הם הציבו במקום 120 מיצבי קרטון בגודל טבעי של גלעד שליט במדי צה"ל - אחד לכל חבר כנסת, "בשביל שכל אחד מהם יוכל להסתכל לגלעד בעיניים", כפי שהסביר אחד המפגינים.  


"זו החלטה של חיים ומוות". אביבה ויואל שליט, היום (צילום: גיל יוחנן)

 

ביממה האחרונה, כינס נתניהו ארבע פעמים את השרים ברק, ליברמן, יעלון, בגין, מרידור וישי. ראש הממשלה מתנגד לשחרור מחבלים לגדה, מחשש ששחרור מנהיגי הטרור יסייע לשקם את תשתית הטרור של חמאס. ישראל דורשת שאסירים, המכונים "נסיכי ההתנגדות", יועברו לעזה הסגורה והנצורה, שם יכולתם להזיק פחותה בהרבה - או שיגורשו לחו"ל.

 

לפי שעה נראה כי השרים אהוד ברק, דן מרידור, אלי ישי וגם הרמטכ"ל הם בעד העסקה. ראש המוסד, השרים יעלון, ליברמן ובגין - כנראה מתנגדים. עמדתו של ראש השב"כ היא שלא נכון יהיה מבחינה בטחונית להרשות למחבלים "VIP" לחזור לגדה בגלל הסיכון הביטחוני.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,275 ימים.


פורסם לראשונה 21/12/2009 12:58

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקווים שהעסקה תאושר. הוריו של שליט
צילום: גיל יוחנן
רגעיו המכריעים של נתניהו
צילום: רויטרס
120 תמונות של גלעד שליט מול לשכת רה"מ
צילום: גיל יוחנן
גילוי מחאה בודד מול תומכי העסקה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים