שתף קטע נבחר

אהרונוביץ': בגבול מצרים מספיקה גדר 'לא חכמה'

השר לביטחון פנים אמר בכנסת שהושגה הבנה בינו לבין ראש הממשלה על הקמת חיץ. לדבריו, אפשר לחסוך את המיליארדים שתעלה גדר אלקטרונית

כמה שעות אחרי ששני צעירים ישראלים חצו בטעות את הגבול למצרים, בממשלה מזכירים את הסכנות שבמעבר ההפוך - ומבטיחים להקים גדר. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר היום (ג') בדיון בכנסת שהנושא חייב להיות מטופל ברמה הלאומית, וציין שכבר הושגה הבנה בינו לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הקמת גדר לאורך גבול סיני.

 

אהרונוביץ' דיבר בוועדת הפנים במסגרת "יום הפריפריה" שנערך היום בכנסת ביוזמת סגן שר החוץ, דני איילון.

הוא מסר שבגבול מצרים נתפסים 100-200 מסתננים בשבוע. מדובר במחפשי עבודה, רובם מהעולם השלישי. עם זאת ציין השר כי חדירת היצאניות פסקה כמעט לחלוטין. 

 

לדברי השר לביטחון פנים, אפשר להסתפק ב"גדר לא חכמה" שרק תהווה מכשול לחדירה חופשית. הוא הסביר שעלות גדר כזו נמדד בסדר גודל של מיליוני שקלים - לעומת מיליארדים שאמורה לעלות "גדר חכמה".

 

לפני שבועיים דיבר גם נתניהו עצמו על עניין הגדר. בוועדת החוץ והביטחון אמר ראש הממשלה כי "יש אפשרות ללכת ברגל מאפריקה לגוש דן, מה שאי אפשר לעשות לפריז או למדריד ברגל. זה יכול להוות בעיה דמוגרפית, כלכלית וביטחונית... ככל שנקדים לבנות מחסום פיזי בגבול - כן ייטב לנו".

 

אריה ביבי לשר: תפטר ניצבים

בדיון בוועדת הפנים התייחס השר אהרונוביץ' גם לבעיית השימוש בכלי נשק במגזר הערבי, ואמר כי יש עלייה של עשרות אחוזים בירי - לא דווקא בחתונות - בהנחת מטעני נפץ ובהצתות. הוא הורה למפכ"ל המשטרה להעמיד את משימת צמצום התופעה כיעד מרכזי ב-2010. "יש הרבה נשק לא חוקי או חוקי שפג תוקפו במגזר הלא יהודי, והגיע הזמן שהחגיגה הזו תיגמר או תצטמצם בצורה דראסטית", אמר השר.

 

במגזר היהודי, ציין אהרונוביץ', נתפסים בשנה מאות כלי נשק לא חוקיים,

"אבל הרבה כלי נשק לא חוקיים עדיין מסתובבים בשטח".

 

לגבי חיזוק השיטור הקהילתי ביישובי הפריפריה, הוא הזכיר שמשרדו פועל לגייס במסגרת שירות לאומי חרדים וערבים, במטרה להוריד את מפלס האלימות. מאות צעירים אמורים להצטרף  כך למשטרה בשנתיים הקרובות.

 

חבר הכנסת אריה ביבי, ניצב במשטרה בדימוס, אמר לשר כי במשטרה יש חמישה ניצבים מיותרים ופיטוריהם יחסוך גם לפחות 200 אנשים שעובדים תחתם. "בתקציב שעולים אנשים אלה אפשר להקים לפחות שתי תחנות משטרה נוספות", טען ביבי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. מיליונים ולא מיליארדים
צילום: גיל יוחנן
צילום: רועי מסלטי
גבול מצרים (ארכיון)
צילום: רועי מסלטי
מומלצים