שתף קטע נבחר

ארה"ב: נאסר על מיקרוסופט למכור Word

מיקרוסופט תשלם לחברת i4i הקנדית 290 מיליון דולרים, ותאלץ להפסיק את מכירת מעבד התמלילים Word אם לא תסיר ממנו את הקוד מפר הפטנט

היום (ג') דחה בית המשפט לערעורים בוושינגטון את ערעורה של חברת מיקרוסופט בתביעה על הפרת פטנט וגזר עליה קנס של 290 מיליון דולר.

 

בנוסף, על החברה נאסר למכור את מעבד התמלילים Word החל מהתאריך 11 לינואר 2010, כל עוד זה כולל את התכונות המפירות את הפטנט בו מחזיקה חברה קנדית בשם i4i, המוכרת תוספים מבוססי XML עבור מעבד התמלילים של מיקרוסופט.

 

על פי דיווח של AP, ממיקרוסופט נמסר שהחברה והציבור יסבלו אם תוכנת Word תרד מהמדפים, בעוד מיקרוסופט תרה אחר פיתרון לבעיה. כמו כן, דווח שהחלטת בית המשפט לא תשפיע על עותקים של התוכנה שכבר נמכרו, כך שמיקרוסופט תוכל לספק תמיכה טכנית גם למוצרים המפירים את הפטנט.

 

אתר ה-Wall Street Journal מדווח כי במיקרוסופט אומרים שהם ממהרים להענות לדרישות בית המשפט ולספק עותקים של התוכנה שלא יכילו את הקוד הבעייתי, עוד לפני ה-11 לינואר. בנוסף, הבטא של תוכנת Word 2010 לא תכיל קוד זה.

 

תגובות

בהודעת מיקרוסופט בעקבות דחיית הערעור נכתב שבעוד הם עושים את מירב המאמצים לוודא שהתוכנה תמשיך להימכר ללא פיסת הקוד הבעייתית, הם עדיין שוקלים את המשך הצעדים המשפטיים בעניין לרבות פניה לבית המשפט העליון האמריקני.

 

חברת i4i פרסמה הצהרה משלה, בה אמר יושב ראש החברה לודון אוון: "לא היינו יכולים להיות מרוצים יותר מהחלטת בית המשפט לערעורים, שתמך בהחלטה המקורית בכללותה. זהו גם תגמול עבור i4i וגם קריאה לנשק עבור כל אותם ממציאים צעירים שהפטנטים שלהם מופרים."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים