שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ: יתומי צה"ל הבוגרים דורשים הכרה

הארגון שמייצג את יתומי ויתומות צה"ל הבוגרים הגיע לערכאה העליונה ביותר במאבקו להכרה מצד הממסד. יו"ר העמותה אמר: "זו תעודת עניות למדינתנו"

עמותת יתומי מערכות ישראל וצה"ל הגישה היום (ד') עתירה לבג"ץ נגד משרד הביטחון ושר הביטחון, אהוד ברק, בבקשה כי יורה להם להכיר בארגון כמי שמייצג את אוכלוסיית יתומי צה"ל הבוגרים, מעל גיל 21.

 

לטענתם, שר הביטחון ומשרד הביטחון מסרבים להכיר בהם כגוף הנבחר המייצג את יתומי צה"ל הבוגרים, אלא מכיר בארגון "אלמנות ויתומי צה"ל".

אולם מהעתירה עולה כי ארגון זה מקבל לשורותיו רק יתומים שגילם אינו עולה על 21, ולכן כל אוכלוסיית יתומי צה"ל הבוגרים נותרת ללא ייצוג. העותרים מדגישים כי אין להם כל תלונה באשר לפעילות הארגון המקביל והם מוקירים את פועלו. העמותה הוקמה בשנת 2000 ולטענת העותרים מאז הקמתה לא זכתה לכל סיוע ממשלתי וממומנת מדמי חבר ומכספי תורמים פרטיים בלבד.

 

העותרים מבקשים ששר הביטחון יכריז על הארגון כארגון המייצג אוכלוסייה לא מיוצגת ואף יעניק תמיכה ארגונית וכספית לפעילותו.

יושב ראש העמותה, עדי כספי, אמר ל-ynet כי "במשך כ-10 שנים מתעלמים שרי הביטחון השונים ממצוקותינו, עצם העובדה שנאלצנו ללכת לבקש צדק מבית המשפט, מהווה תעודת עניות למדינתנו לשארי אותם חיילים שנתנו נפשם להגנת המדינה".

 

בעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין אילן יונש וערן לאופמן עולה, נכתב כי "העדר דמות אב מלווה את היתום לכל אורך חייו, זהו פצע שלא נרפא לעולם", נכתב בעתירה. "המציאות המוכרת לכולנו היא שבחורים ובחורות אשר משתחררים מצה"ל עדיין זקוקים להוריהם כלכלית ונפשית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמותת יתומי מערכות ישראל וצה"ל
יו"ר העמותה עדי כספי
צילום: א. קומפ
מומלצים