שתף קטע נבחר

מופז דורש פריימריז עכשיו; לבני: לא כרגע

בפגישה בת שעה עם ח"כ שאול מופז, הזהירה יו"ר קדימה, ציפי לבני, מפני מאמציו של נתניהו לפלג את המפלגה: "אני מוכנה לדבר איתך על הכל, עכשיו יש משימה אחת והיא אחדות קדימה". מופז: "אכן קדימה עומדת בפני התפרקות"

התפרקות או איחוד מול נתניהו? במשך כשעה נפגשה יו"ר קדימה, ציפי לבני, בביתה בתל-אביב עם ח"כ שאול מופז, שדרש פריימריז עכשיו. לבני דרשה בתגובה לשמור על אחדות המפלגה בשעה שהיא מתמודדת עם איומיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפלג אותה.

 

"ביבי מנסה לפלג את קדימה", הזהירה לבני את מופז, "זה על השולחן וזו עובדה. אתה ואני וכל בכירי המפלגה, צריכים לעמוד מול המאמץ שלו, לא להיות, גם אם בלי להתכוון לכך, במצב שבו מסייעים לו להחליש את קדימה בשעה כזו. אני מוכנה לדבר איתך על הכל, אבל עכשיו יש משימה אחת והיא אחדות קדימה והיא מוטלת על כתפיו של כל מי שחבר בה והיא חשובה לו". 

 

 

בצאתו מהפגישה, דיבר מופז על מצבה הקשה של מפלגתו, וציין כי הוא דורש פריימריז כעת: "דיברנו על המצב של קדימה, אכן קדימה עומדת בפני התפרקות. המלצתי ליו"ר קדימה על הדרך שבה ניתן לשמור על אחדות קדימה. אני מקווה מאוד שבפעם הראשונה היא תשמע גם קולות אחרים".

 

מופז הוסיף: "הדברים שאמרתי הם מאוד מאוד ברורים וחד-משמעיים ואני מקווה מאוד שאנחנו נוכל באופן הזה להגיע להנהגה שיודעת לקבל את ההחלטות הנכונות ולהמשיך להוביל את קדימה למקום שהיא צריכה להיות על מנת לשמור על האינטרסים".  

 

לבני ומופז נועדו לבקשתו של ח"כ מופז, על רקע נסיונותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר לשורות הליכוד חברי כנסת מהמפלגה.

 

מקורביה של לבני אמרו לפני הפגישה: "ניערך להתמודד עם מה שקורה. כל זה הוא חלק מתרגיל. מופז מנצל את המצב עם ביבי למשחקים פוליטיים בתוך קדימה. המהלך שלו מתואם עם חלק מאותם חברי כנסת ששמם הוזכר כפורשים. מופז מנסה להשתמש בביבי למלחמות הפנימיות מול לבני".

 

הקמפיין של מופז על ראשות המפלגה נמשך בפועל מאז הבחירות הכלליות. הוא ממשיך לחזק את כוחו בשטח ובשיחות עם פעילים במפלגה, הבטיח שתחת הנהגתו תשוב קדימה לשלטון - ולא תתייבש באופוזיציה.  

 

ברקע נמשך מצעד הח"כים מקדימה המכריזים שהם לא זזים לשום מקום.

ח"כ ישראל חסון (קדימה) אמר כי הוא מוחמא מהפניות שנעשו אליו אך הוא דחה אותן על הסף. "פנו אלי מספר גורמים בימים האחרונים וניסו לשכנע אותי לערוק. עלי להודות כי זה מאוד החמיא לי, אבל דחיתי על הסף את אותן פניות כבר בהתחלה". לדברי ח"כ חסון, הוא עדכן את יו"ר המפלגה לבני "משום שנאמנותי לקדימה ולעקרונות שאותם היא מייצגת אינה מוטלת בספק".

  

גם ח"כ אריה ביבי (קדימה) אמר ל-ynet כי הוא נשאר במפלגה. "אני בקדימה, נקודה. אני לא הצהרתי שאני הולך עם ביבי, ואני גם לא מצהיר שאני נשאר". לדבריו, אני לא מהמצהירים, אבל אני בקדימה. זה שכל מיני אנשים עושים ספקולציות, שיעשו. אני לא מתרגש מעיתונים ומרדיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדבר על הכל, לא כרגע. לבני
צילום: גיל יוחנן
מנסה לפלג את קדימה. נתניהו
צילום: רויטרס
מופז בצאתו מהפגישה
צילום: עופר עמרם
מומלצים