שתף קטע נבחר

ראש עיר ומקורב למופז: "לא הזמן לפריימריז"

מוטי מלכה, ראש העיר קריית מלאכי ומקורבו של מופז, אמר כי מספר 2 בקדימה מאמין ש"מפלגה החפצה בשלטון צריכה להיערך מבעוד מועד - ולא חצי שנה לפני בחירות". למרות הכל, הוא אופטימי: "תוך שבוע המצב יירגע וקדימה לא תיפול"

דווקא ראש העיר המקורב לשאול מופז סבור שזה לא הזמן לפריימריז: ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה מקדימה, המקורב לח"כ שאול מופז, סבור שיש לחכות עם הבחירות להנהגת המפלגה. "אמרתי למופז שזה לא הזמן להקדמת הפריימריז שגם לליכוד וגם לעבודה יש אינטרס שנתרסק".

 

מופז נפגש היום לבקשתו עם יו"ר קדימה ציפי לבני, כדי לדרוש ממנה לקיים פריימריז במפלגה תוך חודשים ספורים, על רקע חיזוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אחר קבוצת חברי כנסת מקדימה.

 

מלכה חושף כי המהלך של מופז, שמבקש להנהיג את קדימה, החל כבר לפני חודש וחצי. אתמול הוא קיים התייעצות עם ראשי ערים רבים שהוזמנו לכנסת. אולם, מלכה טוען כי ראוי שהחלפת המנהיגות במפלגה תיעשה בזמן שהמפלגה חזקה ואיתנה - ולא בתקופה שבה מפלגת השלטון קוראת תיגר על מנהיגותה של לבני.

 

"אני חושב שיש חברי כנסת שמונעים מתוך אינטרס אישי לבצע שינוי ולו רק בגלל שנפגעו בדרך זו אחרת מהחלטותיה של לבני להציבם בנקודות מכריעות בהנהגה, כמו ועדות הכנסת ותפקידים אחרים", הסביר מלכה, "אסור ללכת שולל אחרי הרוח הזו. אם קדימה חפצת חיים, היא חייבת לשמור כרגע על אחדות".

 

"כשהפרה נופלת, כל הסכינים נשלפים"

עם זאת, מותח מלכה ביקורת על התנהלות מוסדות המפלגה, שלדעתו מתנהלים באופן צולע תוך שמירה על אינטרסים אישיים ולא רחבים כפי שמצופה ממנהיג. הוא מסביר את הגורמים שהניעו את מופז לפגישה הדחופה עם לבני היום. "מופז סבור שמפלגה החפצה בשלטון צריכה להיערך מבעוד מועד - ולא חצי שנה לפני בחירות. לדעתו, בחצי שנה קשה מאוד להציג שקיפות

לציבור. אני אשתמש במשפט מתורגם במרוקאית שאומר 'כשהפרה נופלת, כל הסכינים נשלפים'. כוונתי היא שאולי מופז צודק במחשבה. אבל זה העיתוי, כי אם ביבי רוצה את קדימה בממשלה מדוע הוא לא קרא לאנשיה להצטרף אתמול לממשלה? כי שם רוצים ריסוק".

 

גם מלכה, שערק מהליכוד לקדימה תוך שהוא מותח ביקורת על העומד בראשה, ייאלץ לשקול את תפקידו אם קדימה תתפלג. "הבטיחו מנהיגות אחרת וזה מה אני רוצה לראות", הוא אומר, "אם יש קרטוע - אחפש בית אחר, לא אשאר שם". אך כמי שמורגל במשברים פוליטיים, הוא אופטימי: "תוך שבוע המצב יירגע וקדימה לא תיפול".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. רוצה פריימריז בקרוב
צילום: גיל יוחנן
צילום: אורן אגמון
מלכה. "רוצה לראות מנהיגות אחרת"
צילום: אורן אגמון
מומלצים