שתף קטע נבחר

מזוז הזכיר לממשלה: הימנעו ממינויים פוליטיים

לאחר שבג"ץ מתח ביקורת על המינויים הפוליטיים של השר בן-אליעזר, החליט היועץ המשפטי להזכיר לראש הממשלה, לשרים ולסגני השרים את הנחיותיו בנוגע למינויים פוליטיים

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ריענן את ההנחיות בנוגע למינויים פוליטיים במכתב שהעביר היום (ה') לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשרים וסגני שרים.

 

המכתב נשלח בעקבות פסק דין שניתן לפני חודש בעניין עתירה שהוגשה לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין את שר התשתיות פואד בן-אליעזר בגין מינויים פוליטיים שעליהם הורה.

 

מזוז כתב כי בג"ץ אמנם דחה את העתירה וקיבל את עמדת המדינה שלפיה אין הצדקה לפתיחה וחקירה פלילית בנושא זה, אך מאידך הדגיש כי מדובר בהתנהגות בלתי ראויה של השר, אשר מנוגדת גם להנחיית היועץ המשפטי מאוקטובר 2004 בנושא מינויים פוליטיים.

 

מזוז כתב כי הוא מבהיר ומדגיש כי על השרים וסגני השרים להימנע מפניות במישרין או

בעקיפין לגורמים במשרדם ולנושאי משרה בחברה ממשלתית שבתחום אחריותם בעניינים פרטניים של העסקת עובדים, כדי למנוע חשש מפעולה של החברה הממשלתית משיקולים זרים.

 

הוא צירף למכתבו את ההנחיה מ-2004, שנועדה להתוות את גבולות המותר והאסור באופן הטיפול של השרים, סגני השרים ולשכותיהם, בפניותיהם של מקורבים פוליטיים ואף למנוע את החשש מפני ביצוע פעולות לא תקינות על ידי נבחרי ציבור בעקבות פניות ולחצים של גורמים בעלי השפעה פוליטית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. מרענן את הזיכרון
צילום: גיל יוחנן
בן-אליעזר.
צילום: עופר עמרם
מומלצים