שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "השלט מאושוויץ נגנב להתנקשות בר"מ שבדיה"
  "אפטונבלדט", זוכרים? העיתון השבדי ראיין את האדם שהזמין לכאורה את הגניבה עבור אספנים. לדברי האיש, שהוא ניאו-נאצי, הכסף שהיו אמורים לקבל נועד למימון התנקשות ברה"מ. "לא איכפת לנו מיהודים, המאבק הוא נגד התאסלמות החברה"

  האם מאחורי גניבת השלט "העבודה משחררת" ממחנה אושוויץ עומדת מחתרת ניאו-נאצית, שהתכוונה למכור אותו כדי לממן התנקשות בראש ממשלת שבדיה? נשמע מופרך, אך זהו הדיווח שפורסם אמש (יום ד') בעיתון השבדי "אפטונבלדט", בהמשך לדיווחים בפולין על מעצר החשודים בגניבה, ועל תכנון הברחת השלט לשבדיה.

   

  העיתון - הזכור בישראל בעיקר הודות כתבה על הטענות לסחר באיברי פלסטינים, שעוררה סערה דיפלומטית ותקשורתית - פרסם את טענתו החדשה לצד ראיון עם האזרח השבדי, שאחראי לכאורה להזמנת גניבת השלט. לפי הכתבה, האיש הוא אחד ממנהיגי מחתרת ניאו-נאצית במדינה, עבריין שכבר הורשע פעמים רבות.


  "הרעיון הנאצי אבסולוטי, היום בעיקר נגד התאסלמות" (צילום: AP)

   

  כתב העיתון התלווה אל החשוד במהלך נסיעה במכונית, ותיאר אותו כמוטרד מכך שהמשטרה בעקבותיו. "אני לא הייתי זה ששילם לגנבים. התפקיד שלי היה רק לתווך ביניהם לבין הקונים", צוטט האיש. "היה לנו אדם שהיה מוכן לשלם מיליוני קרונות תמורת השלט". אותו ניאו-נאצי התעקש שהקונה לא פעל ממניעים אנטישמיים ואמר ש"לפריטים כמו השלט יש ערך אספני מאוד גבוה". לדבריו, הקונה אינו שבדי, והאספנים הגדולים ביותר נמצאים בבריטניה, ארה"ב וצרפת.

   

  המרואיין בכתבה הודה כי הכסף מהגניבה נועד למימון פעילות ניאו-נאצית, אך סירב לפרט את טבען. אלא שלדברי העיתון מדובר בפעילות ספציפית מאוד: כוונה להתנקש במנהיגי שבדיה במהלך השנה הבאה, שהיא שנת בחירות במדינה הסקנדינבית. ברשות הקבוצה, נטען,

   כבר היו כלי נשק ותוכניות מפורטות כיצד לחדור לבניין הפרלמנט בשטוקהולם דרך אולם המבקרים שבו, משם התכוונו לירות בראש הממשלה ובשר החוץ.

   

  לפי "מזמין הגניבה", המאבק שהוא ואנשיו מנהלים אינו מכוון נגד יהודים. "הרעיון הנאצי הוא אבסולוטי. לא איכפת לי מיהודים. המאבק שלנו היום הוא לא על גזע אלא על דת ובעיקר נגד התאסלמות החברה".

   

  בעיתון מתעקשים שהמידע שבידיהם מוצק ואמין. פרדריק לינדן, אחד מעורכי "אפטונבלדט", אמר ל-ynet כי המשטרה מנעה מהם לפרסם מידע נוסף בנושא. ממשטרת שבדיה נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בחקירה ולכן הם אינם מגיבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים