שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עצרת לזכר הנרצח בפיגוע: "מדובר באדם גדול"
  בעקבות הירצחו של הרב מאיר חי בפיגוע הירי הצפון השומרון ערכו מאות מתנחלים עצרת מחאה סמוך לזירת האירוע. חבריו ספדו לו: "שמחת ארץ ישראל הייתה על פניו". בנוסף הם נשאו שלטים בגנות ההקפאה והסרת המחסומים

  מאות מתושבי קדומים והתנחלויות נוספות בשומרון צעדו אמש (ה') מכיוון שבי שומרון לזירת פיגוע הירי בו נרצח הרב מאיר חי, וקיימו במקום עצרת מחאה ותפילה. הם נשאו שלטים בגנות הקפאת הבנייה והסרת המחסומים ברחבי יהודה ושומרון, דוגמת "ההקפאה מרתיחה את הדם".

   

  אחד מחבריו סיפר ל-ynet: "מדובר באדם גדול מאוד. זה לא אחד מהשורה הוא השקיע ימים ולילות. אין לאנשים מושג כמה הוא השקיע. אדם ששמחה של ארץ ישראל על פניו - שמחה של תורה ושל אהבה. הילדים שלי שמעו את הבשורה הזאת ובכו. איפה המלמד שלהם? מי יעביר להם מחר תלמוד תורה?"

   

  כאב וזעם אחרי הפיגוע

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הוא הוסיף כי "אף פעם לא ראיתי אותו בלי חיוך על הפנים. בשבתות היינו ביחד – רק קדושה, רק אהבת עם ישראל".

   

  משתתף אחר בעצרת אמר לנוכחים: "זה יהודי שבחייו הקצרים הספיק גם ללמד בעינב, גם בשבי-שומרון וגם ברבבה, בכל מיני מקומות שאני לא יודע איך היה לו זמן ב-24 שעות. תוך שמחה, אהבת הילדים אליו שנדבקו אליו כמו דבורים לדבש. כנראה הוא אחד הצדיקים, כי הקב"ה לוקח את הצדיקים".

   

  "הוא היה הרוח החיה, הילדים העריצו אותו"

  הירצחו של מאיר חי היכה בהלם את היישוב שבי שומרון שבו התגורר. הוא הותיר אחריו שבעה ילדים שלדברי תושבים במקום "העריצו אותו", ושעבורם היה "הרוח החיה". משפחתו של חי גרה בשבי שומרון כבר 16 שנים. הלווייתו תצא הבוקר בשעה 10:00 מבית הלוויות שמגר בירושלים, ומשם יובא למנוחת עולמים בבית העלמין בהר הזיתים. חברים רבים, בני משפחה, ותושבים מהאזור הגיעו אמש לבית המשפחה

  בשבי-שומרון.

   

  שרה אליאש, תושבת קדומים ולשעבר מנהלת האולפנה בקדומים, הכירה מקרוב את המשפחה. "אשתו של הרב מאיר חי, אלישבע, נמצאת עכשיו בחופשת לידה עם תינוק בן חודשיים", סיפרה ל-ynet. היא סיפרה כי הילד הגדול מבין השבעה במשפחה הוא בן 15 וחצי."

   

  מדובר במשפחה מדהימה", הוסיפה אליאש. "קראו לו הרב מאיר חי, כי הוא האדם הכי מאיר והכי חי. זאת משפחה שעוזרת לכולם, תומכת בכולם, בעלי חסד בלי גבולות. גם עכשיו כשאלישבע בחופשת לידה מתקשרים אליה כל הזמן מהאולפנה. זה לא נתפש, בן-אדם שתמיד מאיר ותמיד שמח... כאשר שמעתי את זה אמרתי 'זה לא יכול להיות'. אלה אנשים משמעותיים מאוד". הוריה של האלמנה אלישבע שמעו על האסון בעת שהותם באומן, וכעת הם בדרכם חזרה לישראל.

   

  "הוא היה אדם שמח מאוד ופשוט"

  דוברת היישוב שבי שומרון, מנורה חזני, סיפרה ל-ynet כי מאיר חי היה הרב של הילדים, וכי נהג ללמד אותם בגן תלמוד ותורה. "הוא היה קונה להם ממתקים והפתעות, ומלמד אותם שירים. הילדים העריצו אותו, ועדיין מעריצים", סיפרה. 

   

  חזני תיארה את חי כאיש שהכל הרגישו שהם יכולים לבוא ולבקש ממנו עזרה. "הוא היה אדם שמח מאוד ופשוט, הוא חי בפשטות וצניעות גדולה למדי", סיפרה. היא חזרה על טענות שהשמיעו מתנחלים מיד לאחר הפיגוע, והאשימה את הממשלה בהפקרת התושבים באזור: "הסירו פה את המחסומים, ואנשים מיד נרצחים. אנחנו מרגישים שנלחמים בנו במקום להגן עלינו".

   

  הדוברת סיפרה כי במשפחתו של הנרצח קיבלו בהלם את הידיעה על הירצחו בפיגוע. "ההורים של אשתו בחו"ל, והבנתי שאחיו התעלף כשהודיעו לו על מה שקרה. זה נורא, אין מילים בכלל, כולנו בהלם וצער נוראי".

   

  דינה ישורון, יו"ר מזכירות היישוב שבי שומרון, הגדירה את הרב מאיר חי אחד מל"ו הצדיקים. "זה אובדן גדול. כל רגע מזמנו היה לטובת הציבור. הרב מאיר היה עם חיוך מצד לצד, מוקף בעשרות תלמידים. אנחנו ביישוב נעשה הכל כדי שהמשפחה תתמודד".

   

  הערכה: המחבלים ירו מרכב חולף

  בינתיים, נמשכת חקירת הפיגוע - וגם המצוד אחר החולייה שביצעה אותו.

  מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ניצן אלון, אמר בסמוך למקום הפיגוע כי הירי בוצע ככל הנראה מרכב חולף. "אנחנו מנסים את כל כיווני החקירה – גם מודיעין, גם סריקות בכפרים הסמוכים. אנחנו נמשיך לפעול ולמנוע פגועים ולמצוא את הרוצחים", הבטיח. 

   

  לדברי תא"ל אלון, עדיין לא ברור מי הארגון העומד מאחורי הפיגוע ולא ידוע אם מדובר בחולייה או במפגע בודד. לדבריו מדובר באזור שהיה שקט מבחינה ביטחונית בזמן האחרון.


  פורסם לראשונה 24/12/2009 22:28

   

  בהכנת הידיעה השתתף טל רבינובסקי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יצחק לוי
  הרב מאיר חי. 7 ילדים יתומים מאב
  צילום: יצחק לוי
  חיילים בזירת הפיגוע. "היה הרוח החיה של הילדים"
  צילום: עידו ארז
  מומלצים