שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מכתב איום נשלח למפכ"ל - האבטחה תוגברה
  מכתב אנונימי שנשלח למשטרה כלל איומים על חייו של רב-ניצב דודי כהן. חקירה נפתחה בשיתוף השב"כ, ולפי ההערכה השולחים שייכים לימין הקיצוני. עם זאת, לא נפסלת האפשרות שארגוני פשיעה עומדים מאחורי האיומים

  השוטר מספר 1 תחת איומים: לפני מספר ימים הגיע למשטרה מכתב שכלל איומים על חייו של המפכ"ל, רב ניצב דודי כהן. עם קבלת המכתב, נפתחה חקירה משותפת של המשטרה ושירות הביטחון הכללי, והאבטחה סביב המפכ"ל תוגברה.

   

  מכתב האיומים לא היה חתום ולא צוינה על-גביו כתובת. במשטרה מעריכים כי מי שעומד מאחורי המכתב הם גורמי ימין קיצוני, על רקע הקפאת הבנייה בהתנחלויות והתבטאויותיו של המפכ"ל בנושא - נגד פורעי החוק מקרב המתיישבים ביהודה ושומרון. עם זאת, לא נפסלת האפשרות כי המאיימים קשורים לארגוני פשיעה.

   

  על פי הפרסום בערוץ 2 כלל המכתב איום בזו הלשון: "אתה סומנת לעולם הבא. יום הדין שלך קרב".

   

  בשבוע שעבר אמר המפכ"ל ש"העלייה החמורה באלימות ובהתנגדות כלפי שוטרים ועובדי

  ציבור חורגת ממחאה לגיטימית וחופש הביטוי", והוסיף כי "האיומים המשמעותיים כלפי גורמי אכיפת החוק, שתכליתם לרפות את ידיהם, מהווים חציית קו גבול, אלימות ופגיעה ברכוש".

   

  מאבטחי המפכ"ל, אנשי היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ) כבר תודרכו בעבר לאור איומים על חיי המפכ"ל, שנשמעו על רקע פעילות המשטרה נגד ארגוני הפשיעה והתבטאויותיו של רב-ניצב כהן. דובר המשטרה סירב להגיב לידיעה.

   

  יצוין כי זו לא הפעם הראשונה שדודי כהן, כלובש מדים, נתון תחת איומים. לפני קרוב לעשור, בעת שכיהן בדרגת נצ"מ כמפקד ימ"ר תל אביב - הוצתה מכוניתו המשטרתית שחנתה סמוך לביתו דאז בגבעתיים. אז העריכו החוקרים כי מדובר באות אזהרה מצד מפעילי בתי קזינו בעיר, על רקע המלחמה שהכריזה היחידה המרכזית נגד התופעה. עד היום - איש לא נעצר בקשר לאותה הצתה.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המפכ"ל כהן. התבטא נגד המתנחלים שפרעו חוק
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים