שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עיריית ת"א: נסלק מפגעים משבילי אופניים

  סקר למיפוי מפגעים בשבילי אופניים שערכה העירייה, העלה כי כמות המפגעים והליקויים גדולה, וכי נדרשת פעולה ל"ניקוי" השבילים מהפרעות. בעירייה מתחייבים כי עד חודש מאי 2010, יסולקו מרביתם

  תל-אביב מאמינה באופניים: העירייה מבטיחה כי עד מאי 2010 יפונו מרבית המפגעים משבילי האופניים בעיר. עיריית תל-אביב-יפו מודיעה היום (ב') כי בחודשים הקרובים תפעל לפינוי מפגעים, ושיפור תשתיות בכל שבילי האופניים בעיר. בעירייה מציינים כי לאחרונה הסתיים סקר למיפוי מפגעים בשבילי האופניים, במסגרתו נסקרו כ-100 רחובות. בסקר נמצאו חמישה מפגעים עיקריים: עצים, מתקני מחזור, תחנות אוטובוס, עמודי חשמל ותאורה, וחניית כלי רכב. מהסקר גם עלה כי לרוכבים חסרים מתקנים לקשירת אופניים, וחלק משבילי האופניים אינם מסומנים כראוי.

   

  • כך מכינה עיריית תל-אביב שביל לאופניים

   

  בעיריית תל-אביב מבטיחים היום כי עד חודש מאי 2010 יתוקנו הליקויים והמפגעים שנמצאו בסקר, בהשקעה המוערכת במיליון שקל. במסגרת העבודות, כך אומרים בעירייה, יותקנו כ-500 מתקני קשירה חדשים לאופניים ברחבי העיר, ובמידת הצורך יותקנו מתקנים חדשים גם בסמוך למוסדות חינוך.

   

  על-פי נתונים של עיריית תל-אביב-יפו, המבוססים על סקר שנערך ב-2007, עלה שיעור הרוכבים מבין תושבי העיר מ-2% בשנת 2002, ליותר מ-8% השנה. בעירייה מציינים כי במרכז העיר, שיעור הרוכבים גבוה אף יותר, ומגיע ל-15%.

   

  "גם 80% יהיה טוב"

  בשיחה עם ynet, אומר ד"ר משה טיומקין, ראש רשות התחבורה בעיריית תל-אביב, כי עד פסח 2010 צפויה להסתיים פרויקט פינוי שבילי האופניים. "גם אם לא נפתור 100% מהליקויים שנמצאו בסקר, אלא רק 80%, זה יביא לשיפור משמעותי במצב". טיומקין מציין כי לקראת פסח, מתכננים בעירייה גם להתחיל במסע הסברה לתושבי העיר, שיתמקד בהפרדת תנועת הולכי-רגל ורוכבי אופניים בשבילים בעיר.

   

  בהתייחסו לטענות שמעלים ארגוני רוכבים, לפיהן אין כיום רשת שבילים ראויה בעיר - וזאת למרות השקעת מיליוני שקלים בשנים האחרונות - מסביר טיומקין: "הבעיה שלנו היא שתל-אביב היא עיר קיימת, ולא עיר חדשה שאפשר עכשיו לתכנן מראש. אבל למרות זאת, יש כבר רשת שבילי אופניים, עם יותר מ-100 ק"מ של שבילים. עם זאת, לא בכל מקום הפתרון אופטימלי - למשל, לא הייתי רוצה ששביל יהיה משולב במדרכה, אבל יש מקומות שאין פתרון אחר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דלית שחם
  כיצד קושרים אופניים
  צילום: דלית שחם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים