שתף קטע נבחר

המיניבוס התהפך. מתנחלים יידו אבנים או תאונה?

שבעה נוסעי רכב הסעות פלסטיני נפצעו קל בהתהפכות בשומרון. עדי ראייה סיפרו כי זיהו מתנחלים מיידים אבנים על המיניבוס מגבעה סמוך ליצהר. המשטרה: אין סימנים ליידוי אבנים

האם גרמו מתנחלים להתהפכות מיניבוס פלסטיני סמוך לשכם? רפעת סעיד, תושב ירושלים, עשה אחר הצהריים (יום ב') את דרכו חזרה לביתו בתום ביקור בג'נין. לדבריו, כשהמיניבוס שבו נסע התקרב לגבעה סמוכה להתנחלות יצהר, בכביש מס' 60, החלה קבוצת מתנחלים ליידות אבנים על הרכב ועל מכוניות אחרות.

 

"בגלל האבנים, הרכב הידרדר לתוך וואדי וממש התהפך. הגג היה על האדמה והגלגלים באוויר. חלק נפצעו ואני קבלתי מכה ברגל ובחזה", הוא סיפר. עם זאת, גורמי ביטחון חקרו שהגיעו למקום אמרו בפסקנות שלא יודו לעבר הרכב שום אבנים.


המיניבוס ההפוך. הנוסעים נפצעו קל (צילום: מוניר אל בורין, "יש דין") 

 

באירוע נפצעו קל שבעה פלסטינים, שפונו על ידי הסהר האדום לבית החולים "איתיחאד" שבשכם.

 לדברי סעיד, לאחר שהוא ויתר הנוסעים הצליחו לצאת מהרכב ההפוך, הגיעו לזירת התאונה עוברי אורח שנחלצו לעזרתם, וסיפרו כי הבחינו בקבוצת מתנחלים מיידה אבנים על המיניבוס.

 

"אמרנו את זה גם לחיילים ולשוטרים הישראלים, למרות שחלק מהנוסעים ביקשו שלא נעשה את זה כדי שזה לא יהיה עניין", אמר סעיד מבית החולים. כוחות המשטרה, שערכו סריקות באזור ההתהפכות, אמרו כי לא איתרו על הכביש ובסביבותיו סימן ליידוי אבנים.

 

דובר היישוב יצהר, יגאל אמיתי, אמר בתגובה ל-ynet: "נקעה נפשנו מההאשמות הפלסטיניות שמגלגלים כל תאונת דרכים, נזק חקלאי או מגיפה בבעלי חיים, על שכניהם היהודים. מיותר לציין שגם במקרה הנוכחי התאונה המדוברת התרחשה בכביש שבין הכפר חווארה לעיר שכם, הרחק מכל יישוב יהודי בכלל ומיצהר בפרט".

 

ההקפאה הציתה גל אלימות

בתקופה האחרונה, על רקע הקפאת הבנייה בהתנחלויות והתרחשות כמה אירועים ביטחוניים ברחבי יהודה ושומרון, החריפה המתיחות בין פלסטינים לבין מתנחלים.

 

בתחילת החודש הציתו אלמונים את המסגד הגדול בכפר יאסוף, שממזרח לעיירה סלפית בשומרון, ובמקום רוססה כתובות נאצה בעברית: "היכונו לתג מחיר ד"ש מאפי". המשטרה פתחה בחקירה משולבת של כלל כוחות הביטחון, וגורמים בה העריכו כי מדובר בתגובה של מתנחלים להקפאת הבנייה.

 

בתקרית אחרת, לפני כשבוע, התעמתו מתנחלים מהמאחז הלא-חוקי "מצפה עשהאל" שבדרום הר חברון עם פלסטינים מהכפר סמוע הסמוך שעסקו בעיבוד אדמה, ועם פעילי שלום זרים שסייעו להם. כוחות צה"ל שהגיעו למקום עצרו חקלאי פלסטיני, נהג טרקטור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשטרה לא איתרה סימני אבנים
צילום: מוניר אל בורין, "יש דין"
זירת האירוע, סמוך לשכם
צילום: מוניר אל בורין, "יש דין"
מומלצים