שתף קטע נבחר
75
הכי מטוקבקות

  "הכי חשובים בחברה הישראלית"

  גלעד שגב מציג: העמוד הראשון של "ידיעות אחרונות" שפורסם למחרת יום הולדתו - 17 בנובמבר 1974. "הכותרת הזו ממחישה כמה חיילים תמיד שמרו עלינו, שומרים עלינו וישמרו עלינו", הוא מעיר בנימה פטריוטית על דיווח לפיו צה"ל פרש כוחות בצפון

  גלעד שגב נולד בשבת, ולכן הפגשנו אותו עם העיתון שיצא יום לאחר היווסדו. כך או כך, הזמר שחורך את רשימות ההשמעה ברדיו התחבר מיד לכותרת הראשית, שציטטה את קיסינג'ר כאומר "דמשק הבטיחה לא לתקוף". "בתור מישהו שחצי מהמשפחה שלו מדמשק, אני מקווה שהם לא יתקפו לעולם", אומר שגב. "מדהים לגלות שבמשך כל כך הרבה שנים הכותרות שקשורות ליחסי חוץ הן אותו הדבר. אולי עדיף להתרכז במה שקורה בפנים".


  "כיף לחשוב על ימים שבהם דיברו על לירות". שגב והכותרת (צילום: יובל חן)

   

  אז הנה חדשות פנים: "צה"ל השלים פרישת כוחותיו בצפון בהתאם לצורכי המצב", מכריזה כותרת אחרת בעמוד. "אין סימנים לתנועות צבאיות נוספות, אך המתיחות בחזיתות טרם פגה". שגב מעיר בנימה פטריוטית: "הכותרת הזאת ממחישה כמה חיילים תמיד שמרו עלינו, שומרים עלינו וישמרו עלינו, ובגלל זה הם האנשים החשובים בחברה הישראלית".

   

  הידיעה בדבר "הופעת ערפאת באו"ם נתנה אור ירוק להתפרעות בגדה" מצליחה לעצבן קלות את שגב. "זו כותרת שכאילו מזכירה לי כמה אני לא מתגעגע לאיש הנורא הזה, ערפאת", הוא אומר. "איזה כיף שהוא לא פה. האיש שבחר לעשות צרות במקום לקרב לבבות".

   

  ולעניינים אחרים: "ירידה חסרת תקדים במכירת חלב - 30 אחוז - בשבוע הראשון להתייקרות. מחלקי החלב מחזירים מדי יום כמויות גדולות למחלבות. ירידה גם במכירת גבינות". שגב: "אני זוכר שכשנולדתי זה לא הפריע לי. סתם, נו. חלב עושה לי אסתמה, אז אין לי בעיה שהמחיר שלו יעלה אפילו יותר".

   

  ועוד בענייני כלכלה: הכותרת "ההסתדרות עשויה להסכים לאיגרות חוב במקום חלק מתוספת יוקר" מוציאה משגב אנחת ייאוש. "מאז שנולדתי ועד היום אני לא מבין בזה כלום", הוא מכריז. בעניין הבא הוא דווקא מבין: ה"אובזרבר" הלונדוני מדווח על 300 מפעילי נ"מ מצפון קוריאה בדמשק. "צפון קוריאה הייתה תמיד ונשארה הפינה החשוכה ביותר על כדור הארץ", מסכם שגב.

   

  ולסיכום, כמה מודעות בתחתית העמוד מחלצות משגב חיוכים. כך, למשל, זו המכריזה "68 לירות ביטוח שנתי לטלוויזיה כולל מסך". שגב: "כולל מסך, מעולה. חבל שהיום זה לא עולה 68 לירות, אפילו לא מתקרב. בכלל, כיף לחשוב על ימים שבהם דיברו על לירות ונשלטנו פחות על ידי הדולר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכותרות לא משתנות. שגב
  צילום: דנית סיגלר
  מומלצים