שתף קטע נבחר

בלרוס: תוקשח השליטה על האינטרנט

הנשיא אלכסנדר לוקשנקו מציג הצעת חוק המאיימת על מעוז חופש הביטוי האחרון במדינה: האינטרנט. לוקשנקו: יהיה סדר

אתמול (ד') הודיע נשיא בלרוס אלכסנדר לוקשנקו לעיתונאים על הצעת חוק חדשה שהוגשה ביום שלישי השבוע ותחייב רישום וזיהוי של כל הפרסומים המקוונים במדינה וכל משתמשי האינטרנט לרבות משתמשים בנקודות גישה ציבוריות. ספקיות אינטרנט יחוייבו לספק רישומים ומסמכים למשטרה ולבית המשפט. כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

 

"אנחנו נזהה כל אדם המפיץ שקרים ולכלוך," אמר לוקשנקו במסיבת העיתונאים.

 

ביוני האחרון התקבלה בבלרוס הצעת חוק המאפשרת לממשלה לסגור אתרי אינטרנט ללא אזהרה ולכלוא אנשי תקשורת המפיצים ידיעות מעיתונות זרה.

 

יד הברזל של לוקשנקו 

הנשיא אלכסנדר לוקשנקו, שכונה "הדיקטטור האחרון של אירופה" שולט בבלרוס ביד ברזל עוד משנת 1994. הוא זכה בכהונה שלישית בבחירות ב-2006 שהעולם המערבי הכתיר כמפוברקות.

 

הנשיא שולט ברוב אמצעי תקשורת ההמונים במדינה, שחייב פרסומים מתנגדים ועיתונות חופשית לעבור לפרסום באינטרנט. הצעת החוק הנוכחית מאיימת באופן ישיר על כלי התקשורת החופשי היחיד שנותר במדינה.

 

האינטרנט מדאיגה את הכמורה

 באתר מערכת המשפט של בלרוס צויין שאחת הסיבות לתמיכתו של לוקשנקו בהצעת החוק, היא דרישות של אנשי דת נוצרים.

 

"אני זוכר שניגשו אלי באופן ישיר הפטריארך הראשי (של רוסיה) ובלרוס פילארט לגבי מה שקורה באינטרנט," צוטט לוקשנקו באתר. "אנחנו חייבים להגיב, ונגיב אבל לא נחרים דבר. אני מתנגד לכל סוג של איסור," אמר. "אבל אנחנו נחייב את האנשים העוברים על החוק לענות על מעשיהם. יהיה סדר," אמר הנשיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים