שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה הכי הרגיז אתכם השנה?
  במצעד זכויות האדם שהתקיים לראשונה בישראל נשאלו המשתתפים מהו העוול המטריד ביותר השנה לדעתם, בנוסף הוזמנו הגולשים לדרג את העוולות החברתיות המטרידות ביותר בעשור האחרון. תחום התעסוקה הצליח לעצבן במיוחד
  רגע לפני סיום העשור התקיים מצעד זכויות האדם הראשון בישראל. עצם קיומו מעיד על מגמה כפולה: מצד אחד בתחומים רבים זכויות האדם מטושטשות עד לא קיימות, ומצד שני נרשמת עליה במודעות הציבורית לאפשרות לפעול לשינוי, להיות מעורבים חברתית כדי לשנות את המציאות.

   

  הארגונים החברתיים בישראל ארגנו את העצרת הראשונה לציון יום זכויות האזרח בישראל ב-11/12

  (יום זכויות האדם הבינלאומי) בהשתתפות אלפי אזרחים מעורבים חברתית, חברי כנסת ואומנים שהתאספו בכיכר רבין וצעדו נושאים שלטים לרחבת מוזיאון תל-אביב.

   

  לשאלה "מהו העוול המטריד ביותר השנה" התקבלו תגובות מגוונות:

  הכתבה מלווה בכתוביות להנגשה לכבדי שמיעה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ח"כ דב חנין (חד"ש), אמר במצעד: "יש כל כך הרבה עוולות היום, וכל אחד נאבק על הבולטת במיוחד עבורו. הגיע הזמן שכולנו נבין שיש כאן מגמה מאחורי התופעות, מגמה מסוכנת ומדאיגה של איומים על המרחב הדמוקרטי. אם לא נגן עליו לא יהיה מה שיגן עלינו".

   

  מרב מיכאלי הוסיפה: "גם אם כל אחת מאיתנו היא פיון על הלוח, זו בחירה מוסרית של

  כל אחד ואחת - איפה אתה ממקם את עצמך. די בכך שמספיק אנשים יבחרו בחירה מוסרית, וזה עושה את ההבדל. לכן יש תקווה".

   

  בנוסף למצעד, ערך אתר חברה אחרת אפשרית המאגד 43 ארגונים חברתיים וסביבתיים, קמפיין תחת הכותרת: "מצעד העוולות של העשור", במסגרתו הוזמנו הגולשים לבחור שלוש מתוך עשר סוגיות חברתיות-כלכליות המטרידות ביותר.

   

  מתוצאות הסקר עולה כי הציבור הישראלי חש פגיעה בתחום התעסוקה ובמעמד העובדים. 522 מ-1,026 המצביעים ציינו זאת כפגיעה החברתית-כלכלית המטרידה ביותר. הפגיעה במערכת החינוך והידרדרות שירותי החינוך הגיעו למקום השני, עם 477 הצבעות. התרחבות הפערים החברתיים נבחרה כפגיעה השלישית בחשיבותה, עם 395 מצביעים.

   

  • לפרטים נוספים על דרוג "העוולות של העשור" לחצו כאן .

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מה הכי הרגיז אתכם השנה? "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים