שתף קטע נבחר

המשטרה: לא היו ראיות נגד החשודים מבני עי"ש

איך קרה שתאומים שהיו מוכרים ביישובם כפדופילים, ואף הוגשה תלונה נגדם, הסתובבו חופשי? במשטרה טוענים כי התלונה הוגשה בגין חשיפת איברים, "העבירות לא היו בנות מעצר". מפכ"ל המשטרה: "צריך טיפול מערכתי הדוק וכולל של כל הגופים כדי לזהות בזמן התפרצויות אלימות כלפי ילדים"

בית משפט השלום בקריית גת האריך בצהריים בשבוע (יום ו') את מעצרם של האחים נאור ואדיר סודמי, בני 20 מבני עי"ש, החשודים ברצח הילד לאון קלנטרוב, בן ה-7. דודם, שהגיע לבית המשפט, אמר כי השניים הם "אנשים מוגבלים שלא מבינים את חומרת מעשיהם וזקוקים כל העת לטיפול ולהשגחה".

 

רצח הילדים: הסיקור המלא ב-ynet

 

בשעות הצהריים נחקרו הוריהם של התאומים ביחידה המרכזית של מרחב לכיש. בין היתר נבדק חשד שידעו על מעשי הפדופיליה, אך הסתירו זאת מהרשויות. במקביל, הודפים במשטרה את הטענות על הטיפול הכושל בתלונה שהוגשה נגד האחים לפני מספר שבועות במשטרת קריית מלאכי. גורמים במשטרת מרחב לכיש ציינו כי לא היו די הוכחות: "ברמה הראייתית לא היו ממצאים חד-משמעיים".


אדיר סודמי מובא לבית המשפט (צילום: צפריר אביוב)

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר בעקבות הרצח של הילד בבני עי"ש ורצח התינוקת בירושלים כי "המשטרה תפעל במהירות ובמקצועיות כדי לגבש ראיות נגד החשודים והמעורבים ברצח. מקומם של אנשים כמו החשודים בשני מעשי הרצח האכזריים והקשים במקום שיבטיח שלא יפגעו בילדים חפים מפשע. המאפיינים הראשונים בשני מעשי הרצח, למרות שאין קשר ביניהם, מחזקים את הצורך בטיפול מערכתי הדוק וכולל של כל הגופים והרשויות כדי לזהות בזמן התפרצויות אלימות כלפי ילדים חסרי אונים".

 

לפחות תלונה אחת הוגשה לפני מספר שבועות נגד החשודים. במשטרה ציינו כי "העבירות בגינן הוגשה התלונה לא היו בנות מעצר". במשטרה אומרים כי דבר לא יכול היה להצביע על אופי אלים או על פוטנציאל של פגישה ממשית בילדים. מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה אלון לבבי, אמר כי "לפני מספר שבועות הוגשה תלונה נגד אותם אחים בקריית מלאכי בגין עבירות שונות. התלונה לא דיברה על אלימות או מגע גופני בינם לבין הילדים, אלא על חשיפת איבריהם בפני הילדים, דבר חמור כשלעצמו".


משמאל: נאור סודמי מובא לדיון בהארכת מעצרו (צילום: צפריר אביוב)

 

לבבי ציין כי "החשודים הובאו לחקירה. לאור גילם הצעיר של הילדים והפרופיל המיוחד של החשודים, החקירה בוצעה על-ידי חוקרת ילדים וחוקר מיוחד. השניים שוחררו לביתם והחקירה עדיין מתנהלת". החשודים עצמם הובאו לבית משפט השלום בקריית גת לדיון בהארכת מעצרם. דודם, שהגיע לבית המשפט, אמר שהם "אנשים מוגבלים שלא היו מודעים או מבינים מה עשו, וזקוקים להשגחה וטיפול".

 

שכנים: הם לא נורמליים, פחדנו מהם

הידיעה על הרצח האכזרי בבני עי"ש זיעזעה את תושבי היישוב, אך רבים מהם לא הופתעו כשנודעה להם זהות החשודים. נלי פוקס, המתגוררת סמוך לביתם, סיפרה בשיחה עם ynet: "הם היו פשוט מוזרים, לא נורמליים. כשקראתי בבוקר באינטרנט על האירוע מיד הבנתי מי אלה, ידעתי שאנשים התלוננו ופחדו וגם אני פחדתי". 


לאחר הרצח הנורא (צילום: צפריר אביוב)

 

פוקס אמרה כי בעבר אף ניסו השניים לשכנע אותה להיכנס לביתם, אולם היא סירבה. בשיחה עם כמה ילדים המתגוררים ביישוב, סיפרו כי ידעו על שמועות שלפיהן הכניסו התאומים ילדים לביתם, וחשפו לפניהם את אבריהם האינטימיים. אחד מחבריו של לאון אמר כי הנרצח נהג להסתובב עם האחים סודמי. "אתמול באה אליי המשטרה ושאלה אותי אם ראיתי אותו. אמרתי שהוא חבר שלי וגר קצת רחוק. הוא היה מסתובב עם התאומים והם היו מטיילים". ילד אחר סיפר כי אביו ואחותו אסרו עליו להתקרב לשניים.

 

האחים ישבו על המיטה, לצד גופת הילד

לאון נעדר משעות אחר הצהריים של אתמול. בתום שעות של חיפושים מבית לבית ביישוב, הגיעו לפנות בוקר השוטרים לביתם של התאומים וביקשו מאמם להיכנס.

 

תחילה סירבו השניים לפתוח את דלת חדרם, ולאחר שאחד השוטרים פרץ את הדלת בחוזקה - התגלו מימדי הזוועה. השניים ישבו על מיטתם כשלצדם גופתו של לאון. כוחות נוספים של משטרה הוזעקו למקום.

 

אביו של הילד, ששמע את זעקות השכנים, מיהר להגיע למקום וזעק: "תנו לי להיכנס, מה קרה לילד שלי". השוטרים במקום נאלצו לעצור אותו, בעת שהמתינו לבואו של האמבולנס. "זה היה מחזה קשה, השוטרים החזיקו באב שלא הפסיק להתחנן וביקש לדעת מה קרה לבנו. כשאמרו לו מה קרה, הוא התמוטט", סיפרו השכנים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו שמוליק חדד ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאון קלנטרוב
הגופה מוצאת מהבית
צילום: צפריר אביוב
מומלצים