שתף קטע נבחר

מועדונים בתל-אביב נסגרו: "זו מכת מוות"

בליל הסילבסטר פשטה המשטרה על עשרות מועדונים, שלטענתה הכניסו בליינים מעבר לכמות המותרת. בעלי המועדונים רותחים: "החוק הזוי לחלוטין. החליטו שיש יותר מדי אנשים לפי העין". המשטרה: התרענו מראש

סגרו את המסיבה: כמו בליל השנה האזרחית החדשה, גם אמש (יום ו') נשארו חלק מהמועדונים ברחבי תל-אביב והרצליה סגורים. הסיבה - פשיטה שערכה המשטרה על מועדונים שהכניסו בליינים מעבר לכמות המותרת בליל הסילבסטר, הביאה לסגירתם של לפחות 13 מהם בצו מנהלי ל-30 יום. בין המועדונים הסגורים: "ברזילי", "הבלוק", ו-"ג'י ספוט".

 

עשרות שוטרים ופרשים פשטו ביום שישי לפנות בוקר על המועדונים וסגרו אותם. עשרות הופעות ומסיבות בוטלו ואירועים שתוכננו לשבועות הקרובים בוטלו אף הם. סגירת המועדונים צפויים לגרום לבעליהם נזקים כבדים, חלקם אמרו ל-ynet כי הם עומדים כבר עכשיו בפני פשיטת רגל.


חוגגים סילבסטר (צילום: חיים הונשטיין)

 

"אחרי ביקור חגיגי של ראש העיר רון חולדאי במועדון, נכנסה המשטרה וסגרה את המסיבה", סיפר אחד מבעלי "הבלוק", ירון טרקס. "אני בטוח שזה לא היה קשור לביקור ראש העיר. חמש דקות אחרי שהוא יצא, הגיעה המשטרה. אני מצטער שהוא לא היה עד למראות שהיו שם. ראש העיר נפגש עם מפקד המחוז בהמשך אותו הלילה ושאל אותו לפשר הסגירה וקיבל תשובה לקונית שפשוט עברנו על החוק".

 

לטרקס יש טענות רבות על החוק הנוגע לאירועים ולמסיבות. "מותר לנו להכניס אדם אחד לכל מטר מרובע. אתה יכול לדמיין מועדון בתל-אביב במצב כזה? הם החליטו לפשוט דווקא בלילה הסילבסטר על המון מועדונים וכל מקום שבו היה יותר מהמספר המבקרים המותר - נסגר מנהלתית ל-30 יום. זה בכלל לא מוצדק, החוק הזוי לחלוטין. מה שקרה פה זו רעידת אדמה בחיי הלילה וזה ישנה את שיטות העבודה שלנו".

 

גם קובי, ממנהלי מועדון "ברזילי", חווה את נחת זרועה של המשטרה סמוך לשעה 2:30. "הם באו והחליטו שיש יותר מדי אנשים לפי העין. לא עשו ספירה ולא בדקו כרטיסים. לא עזרו השכנועים והבקשות  שיספרו פיזית את מספר הנוכחים. אנשים לא נחנקו ולא היה דוחק. הם יצאו למבצע בידיעה שיהיו יותר אנשים ממסיבות בשבוע רגיל וזו מבחינתם ההזדמנות להתלבש על המועדונים. זה מהלך קנטרני וזו מכת מוות למועדון".

 

מהמשטרה נמסר כי ביקורות הרישוי במועדונים נעשות לעתים קרובות.

"לפני הסילבסטר התריעו קציני הרישוי בפני בעלי המועדונים לבל יעברו על החוק, בבדיקה שנערכה בליל הסילבסטר הוצאו צווי סגירה לעשרה מועדונים, חלקם בגין תפוסת יתר וחלקם בגין מכירת אלכוהול לקטינים". במשטרה הדגישו, כי הביקורת תימשך, כדי לשמור על שלום הציבור וביטחונו.

 

אחרי הסילבסטר הדגישו במשטרה כי בסך הכל נערכה ביקורת ב-146 מועדונים ברחבי תל אביב, ונגד 13 יוגשו כתבי אישום בגין הפעלת עסק ללא רישיון. עשרה מועדונים נסגרו בידי המשטרה ברחבי העיר, מהם שבעה שהתירו את כניסתה של כמות מבלים גבוהה מהמותר, שניים שבהם נמצאו ליקויי בטיחות, ואחד בחשד למכירת אלכוהול לקטינים. חמישה מהמועדונים קיבלו דו"חות והזמנות לשימוע.


פורסם לראשונה 01/01/2010 23:54

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרקס וחולדאי בסילבסטר
צילום: אלינור סלומון
מומלצים