שתף קטע נבחר

אם הילד שנרצח: אמרתי לו שלא יילך לבית הזה

יאנה קלנטרוב מבני עי"ש מתייפחת, בידה תמונת בנה בן השבע שנרצח לפי החשד ע"י תאומים שהטרידו בעבר ילדים - שבביתם ביקר לדבריה כבר לפני שנה. "שאלתי אותו מה עשית, הוא אמר שרק שיחק במחשב". היא ביקשה לכלוא גם את הורי האחים סודמי: "הם היו בבית כשהילד שלי היה שם, איך ישבו בשקט?"

יאנה וארתור קלנטרוב, שבנם לאון בן ה-7 נרצח בבני עי"ש, מתארחים מאז אתמול אצל קרובי משפחתם באשדוד. "לא יכולתי יותר להישאר בבית שבו נמצא החדר של לאון", אמרה הערב (שבת) האם, ממררת בבכי. היא סיפרה על היכרותה עם החשודים ברצח, התאומים אדיר ונאור סודמי, שמתחת למיטה בביתם נמצאה גופת הילד לפני יומיים. "הורים צריכים לשמור על הילדים שלהם טוב טוב, לדעת בדיוק מי השכנים שלהם ומי גרם לידם ולא לתת להם להסתובב כך לבד".


יאנה קלנטרוב עם בתה ותמונת בנה, היום (צילום: אבי רוקח)

 

יאנה סיפרה שהכירה את התאומים לפני כשנה, כשלאון סיפר לה שיום אחד התארח אצלם. "שאלתי אותו - מה עשית שם? והוא אמר לי שהם קראו לו והוא שיחק איתם במחשב. שאלתו אותו - 'עשו לך משהו? נגעו בך?'. הוא אמר לי - 'מה פתאום! רק שיחקתי איתם במחשב'. אמרתי לו - 'אסור לך להיכנס לבית שלהם יותר, אין לך מה לעשות שם. הם מבוגרים'.

 

רצח לאון קלנטרוב - כל העדכונים האחרונים ב-ynet:

 

"לא חשבתי בחיים שיקרה דבר כזה נורא. אחר כך עוד ראיתי את התאומים, אחד מהם היה אומר לי 'שלום אמא של לאון'. הם היו נחמדים כאלה, ראית אותם כל הזמן משחקים עם הילדים ביישוב ולא פחדתי מהם. גם לא ידעתי שהגישו נגדם תלונה במשטרה. אם הייתי יודעת, הייתי שומרת על לאון קצת יותר. אבל בכל זאת זה קצת הטריד אותי שלאון הכיר אותם ונפגש איתם".

 

לדבריה, היא אינה מבינה את הוריהם של שני התאומים, שמוקדם יותר ביקשו "להביע צער על האובדן", ומסרו שאינם מאמינים שבניהם הם הרוצחים. "הם הרי היו בבית כשהילד שלי היה שם, ואני לא מבינה איך הם ישבו בשקט. אני חושבת שכל המשפחה הזו צריכה ללכת לכלא לכל החיים, גם ההורים וגם האחים שלהם".

 

"אם המשטרה הייתה מטפלת בהם, זה לא היה קורה"

מאז הגיעו לבית הקרובים, יושבת האם ומתייפחת כשבידה תמונה של לאון, שלמד בכיתה א'. הוא יובא למנוחות מחר באשדוד. שעת ההלוויה טרם נקבעה. לבני הזוג קלנטרוב ילדה נוספת, כבת שנתיים.


לאון קלנטרוב. "הוא ילד מאוד אחראי, הוא לא נעדר קודם לכן"

 

יאנה עדיין איננה יודעת בוודאות כיצד הגיע בנה לבית התאומים. "יש חבר שנמצא בדרך לבית שלהם, אני מתארת לעצמי שהוא כנראה הלך לחבר ואולי הם עמדו שם ליד הבית ושיכנעו אותו להיכנס". ביום חמישי בשעה 19:30 הודיעה האם למשטרה על כך שבנה עדיין לא שב הביתה, אחרי שניסתה לחפש אותו אצל חבריו ואצל מכרים. "הוא ילד מאוד אחראי, הוא יודע שבחורף כשיש חושך בשעה חמש בערב הוא צריך להיות בבית, והוא בדרך כלל היה מגיע הביתה בשעות האלה. הוא לא נעדר קודם לכן".

 

השוטרים הגיעו במהירות, והחלו, בכוחות מתוגברים, לחפש את הילד. לחיפושים הצטרפו גם מתנדבים רבים מהיישוב. ככל שעברו השעות - גבר החשש לחייו.  "הם חיפשו בכל מקום, אפילו הגיעו אלינו הביתה וחיפשו אותו בתוך המקרר, אולי הוא נרדם שם, ומתחת למיטות", מספרת יאנה. "לא מצאו אותו ואני כל הזמן קיוויתי שימצאו אותו".

 

לתרחיש הנוראי היא לא ציפתה. "זה הדבר האחרון שהייתי חושבת עליו. זה יישוב קטן, כל הילדים משחקים פה בחוץ. חלק גדול מהאזור שאנחנו גרים באו הכירו את לאון וכל הזמן אמרו לי - 'הוא ילד חמוד, הוא ילד חכם'. כולם שיחקו איתו".

 

לאם אין טענות על פעילות המשטרה באותו לילה, "אבל אני חושבת שאם המשטרה הייתה עוצרת אותם קודם ומטפלת בהם זה לא היה קורה". במשך כל הלילה המתינה בחרדה לכוחות המשטרה או לבעלה. "כשראיתי את המשטרה באים אליי הביתה ובעלי כשהוא בוכה, הבנתי מה קורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאון קלנטרוב עם אביו ארתור
צילום רפרודוקציה: אבי רוקח
נאור סודמי מובא להארכת מעצרו
צילום: צפריר אביוב
אדיר סודמי בבית המשפט
צילום: צפריר אביוב
מומלצים