שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המשטרה: התאומים רצחו את הילד "בראש צלול"

  לאון קלנטרוב, בן 7 מבני עי"ש, יובא היום למנוחות. עורך דינם של החשודים ברצח, האחים נאור ואדיר סודמי, ידרוש שוב לשלוח אותם להסתכלות פסיכיאטרית, אך מקור במשטרה אמר שזה לא נעשה כי לפי ההערכה "הם עשו את זה בראש צלול לגמרי". הורי החשודים עזבו את היישוב הקטן מחשש לפגיעה

  האם התאומים שמתחת למיטה בביתם נמצאה גופת הילד הקטן כשהוא מכוסה בניילון, יחמקו מהעמדה לדין? פרקליטם של האחים נאור ואדיר סודמי מבני עי"ש, החשודים ברצח הילד לאון קלנטרוב, יגיש היום (א') מסמכים לבית המשפט בקרית-גת, המעידים כי השניים סובלים מפיגור שכלי ומבעיות נפשיות. במשטרה מתעקשים כי הם "ביצעו את המעשה בראש צלול".

   

  רצח לאון קלנטרוב - כל העדכונים האחרונים ב-ynet: 

     

  לפי החשד שהוצג בדיון הארכת המעצר ביום שישי, השניים ככל הנראה חנקו

  למוות את הילד בביתם, לאחר שהתנגד לתקיפה מינית. אך החשדות יתבהרו עם קבלת המסקנות מנתיחת הגופה במכון לרפואה משפטית. לפי החשד, גם הוריהם היו בבית באותה השעה. עו"ד ירון פורר אמר שהאחים מסרו את גרסתם להימצאות גופת הילד בתוך ארגז המצעים, אך סירב לפרט מהי הגרסה. "ביקשנו כבר ביום שישי לשלוח אותם להסתכלות, אולם בית המשפט דרש מסמכים נוספים", הוא אמר.

   

  על פי החוק המגן על אנשים בעלי מוגבלות שכלית, יש לחקור אותם רק באמצעות חוקרים מטעם משרד הרווחה, שהם עובדים סוציאלים שמסייעים למשטרה. כך נעשה בתלונה הקודמת נגד האחים - שבגינה עלו הקריאות למחדל משטרתי - בגין הטרדות מיניות של נער. 


  יאנה קלנטרוב עם תמונת בנה (צילום: אבי רוקח)  

   

  מסיבות לא ברורות, הפעם לא התייחסה המשטרה למצבם, ועד כה הם נחקרו באופן רגיל, על-ידי חוקרי החידה המרכזית של מרחב לכיש. גורם במשטרה מסר כי המשטרה עומדת על דעתה ש"החשודים בביצוע מעשה הרצח הנתעב עשו זאת בראש צלול לגמרי", ולכן לא הוגשה בקשה להסתכלות.

   

  למה הם לא נעצרו מוקדם יותר?

  השניים היו בטיפול שרותי הרווחה מאז 2003, בעקבות עבירות אלימות שביצעו מאז גיל 16. מרישומי המשטרה עולה כי בעקבות עבירת רכוש שביצעו לפני כמה שנים, נקבע באבחון שנערך להם כי הם אינם כשירים לעמוד לדין. בכיר בשירותי הרווחה סיפר ל-ynet כי משפחתם הערימה קשיים, והפנה אצבע מאשימה בעיקר כלפי אמם.

   

  עורך דינם אמר: "מדובר בבחורים בני 24 ללא שום מסגרת תעסוקתית ביחס למצבם הנפשי. יש להם משפחה חמה ומלוכדת שנמצאת עכשיו במצב קשה מאוד, כי הם אלו שהתמודדו עד עכשיו עם הבעיות הנפשיות והשכליות של השניים וזה לא קל".


  החשודים ברצח מובאים להארכת מעצר (צילום: צפריר אביוב)

   

  הורי החשודים מסרו אמש שהם "מביעים צער על האובדן", והוסיפו כי הם "לא מאמינים שבניהם יכולים לבצע מעשה כזה". עוד שלשום הם החליטו לעזוב את ביתם בשל האווירה הקשה ביישוב הקטן, המונה בסך הכל 7,500 תושבים, ומתוך חשש כי הזעם יופנה כלפיהם.

   

  בבני עי"ש נשמעו בסוף השבוע קולות נזעמים במיוחד, על רצח שהיה יכול להימנע לאור סדרת התראות על האחים. בגין אותה תלונה על התערטלות בפני ילדים, במשטרה הסבירו ש"לא היו די ראיות" שהצדיקו את מעצרם.

  ואולם, גורמים משפטיים אמרו ל-ynet כי "העבירה אינה מחייבת מעצר מאחורי סורג ובריח, אך היא מחייבת בדרך כלל תנאים מגבילים כמו הרחקה מהיישוב, הרחקה מקטינים ועוד".

   

  הוועדה לזכויות הילד בכנסת תקיים השבוע דיון בעקבות המקרה. "עיקר הדיון יהיה סביב כישלון הרשויות במניעת הרצח, למרות נורות האזהרה שהגיעו לגורמי הרווחה ובחינת שינויי חקיקה", נמסר בהודעה. מפכ"ל המשטרה אמר אתמול ש"המאפיינים הראשונים של הרצח מחזקים את הצורך בטיפול מערכתי הדוק וכולל של כל הגופים והרשויות כדי לזהות בזמן התפרצויות אלימות כלפי ילדים חסרי אונים".

   

  אמו של לאון, יאנה קלנטרוב, סיפרה אמש בבכי שהכירה את התאומים לפני כשנה,

   כשבנה סיפר לה שיום אחד התארח אצלם. "שאלתי אותו - מה עשית שם? והוא אמר לי שהם קראו לו והוא שיחק איתם במחשב. שאלתו אותו - 'עשו לך משהו? נגעו בך?'. הוא אמר לי - 'מה פתאום! רק שיחקתי איתם במחשב'. אמרתי לו - 'אסור לך להיכנס לבית שלהם יותר, אין לך מה לעשות שם. הם מבוגרים'".

   

  האם הוסיפה שלא ידעה על התלונה במשטרה. "אם הייתי יודעת, הייתי שומרת על לאון קצת יותר. אבל בכל זאת זה קצת הטריד אותי שלאון הכיר אותם ונפגש איתם. אם המשטרה הייתה עוצרת אותם קודם ומטפלת בהם זה לא היה קורה".

   

  בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האב ארתור קלנטרוב ובנו לאון, בתמונה מהאלבום המשפחתי
  צילום רפרודוקציה: אבי רוקח
  אחד האחים סודמי. "יש להם משפחה חמה ומלוכדת"
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים