שתף קטע נבחר

ראשי יש"ע שברו את הקרח במיצג נגד ההקפאה

"שוברים את ההקפאה" - זה שמו של מיצג של בית עשוי קרח - אותו ניתצו ראשי רשויות בירושלים, במחאה על הקפאת הבנייה

המתנחלים ממשיכים במחאה נגד הקפאת הבנייה: ראשי רשויות מיהודה ושומרון ניתצו בצהריים (יום ב') בירושלים מיצג של בית גדול עשוי מקרח, תחת הכותרת: "שוברים את ההקפאה". ראש מועצת דרום הר חברון, צביקי בר-חי, אמר כי "זה ביטוי למטרות הפעילויות שלנו שההקפאה תופשר".


שוברים את הקרח בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

ההיערכות למיצג החלה בבוקר, אז הביאו המתנחלים בלוקים של קרח ובנו מעין "איגלו" סמוך לאוהל המחאה שהקימו מול בית ראש הממשלה בירושלים, ולבסוף, בצהריים, הרסו אותו. "לא יכול להיות שיילקחו חיים של 300 אלף תושבים, סמכויות של 21 ראשי ערים ומועצות שנבחרו", הוסיף בר-חי. "ההליך לא חוקתי ופוגע בזכויות הפרט של אנשים".

 

עוד הוסיף: "חיילים המשרתים בסדיר ובמילואים חוזרים הביתה ואבא שלהם לא יכול לבנות להם מרפסת או חדר. זה דבר לא נתפס. זה מאבק על הבית הלאומי, ובתל-אביב עוד לא הפנימו את זה".

 

על השאלה עם ג'ימיקים מנצחים, אמר בר חי: "עם גימיקים לא מנצחים, אבל מעוררים דעת קהל. כדי לבטל את ההקפאה זה תהליך, זה לא קורה ברגע".

 

"אנחנו עושים כל מאבק אפשרי לנסות ולהשפיע על דעת הקהל", הוסיף עודד רביבי, ראש המועצה האזורית אפרת. "אנחנו נפגשים עם חברי כנסת, עם שרים, מתראיינים לתקשורת בתקווה שעם ישראל יתפכח ויבין שקורים דברים גדולים יותר שמשפיעים על גורל עם ישראל. אנחנו מתכוונים להמשיך בכל הדרכים, לרתום כמה שיותר רשויות, ולהביא קהלים נוספים למאבק, כי זה לא רק מאבק של 300 אלף תושבים, אלא מאבק של כלל עם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקרח עולה לירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים