שתף קטע נבחר

בקשה למנות מפרק זמני ל"שירותי במה"

אחרי 32 שנות פעילות, חברת "שירותי במה פלוס", שנותנת שירותים טכניים לאירועים, מבקשת למנות לה מפרק זמני לאחר שצברה חובות של 8 מיליון שקל. "המיתון המתמשך פגע בנו"

חברת שירותי במה פלוס, מהחברות הוותיקות בישראל העוסקות בייצור והקמה של במות למופעים ואירועים, הגישה אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה למנות לה מפרק זמני. זאת לאחר שצברה לטענתה חובות של 8 מיליון שקל. לטענתה, אין באפשרותה לשלם את חובותיה והיא חדלת פירעון.

 

 

החברה נוסדה ב-1972 והיא ממוקמת בקיבוץ חורשים שבשרון. בבקשתה היא מציינת כי פעילותה היא בענף מתן השירותים הטכניים לאירועים, מופעים, תיאטרון, טלוויזיה ותערוכות, ומועסקים בה 35 עובדים.

 

לפי הבקשה, במשך השנים שבהן פעלה צברה החברה מוניטין רבים ולקוחות נאמנים, ובין לקוחותיה חברות גדולות כמו סלקום, קוקה קולה, שידורי קשת ורשת, ערוץ 10, תיאטרון הקאמרי והבימה, בנק לאומי, בנק הפועלים ועוד. לטענתה, לאחרונה היא נקלעה לקשיים כלכליים.

 

"המיתון המתמשך במשק הישראלי והיקף ההזמנות שהלך וירד במהלך החודשים האחרונים השפיעו קשות על תזרים המזומנים של החברה. כתוצאה מפגיעה זו בהכנסות נאלצה החברה לדחות תשלומים רבים לספקים מתוך תקווה לצאת מן המשבר. אולם החברה לא יכולה עוד לדחות את התשלומים, והספקים מתדפקים על דלתה. התוצאה הינה כי המחאות החברה החלו להיות מוחזרות על ידי הבנקים בהיעדר כיסוי מספיק ופעילות החברה שותקה כמעט לחלוטין", נכתב בבקשה.

 

החברה טוענת כי בחודשים האחרונים התנהל מו"מ עם גורמים שונים בניסיון למצוא משקיע לחברה או גורם שירכוש את פעילותה. היא מבקשת, באמצעות עו"ד אלי סלמן, למנות לה בדחיפות מפרק זמני על מנת למוכרה כעסק חי.

 

החברה מפרטת את חובותיה לנושים השונים באופן הבא: חובות לנושים מובטחים 550 אלף שקל, חובות לרשויות 610 אלף שקל, חובות לעובדים 800 אלף שקל, חובות לנושים בלתי מובטחים כ-6 מיליון שקל.

 

החברה טוענת כי "לאור החשש הכבד למירוץ נושים ולאור חוסר יכולתה של החברה להמשיך ולתפקד, נראה כי מתן צו פירוק ומינוי מפרק זמני הכרחי בנסיבות העניין וזאת על מנת למקסם את נכסי החברה ולמוכרם לשם תשלום לנושי החברה באופן מסודר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתפרקים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים