שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניסיון הפיגוע במטוס "פוצץ" ביקור שרה מארה"ב
  הלחצים על השרה לביטחון הפנים בארה"ב להתפטר מתפקידה - בעקבות הניסיון לפוצץ את מטוס חברת "דלתא" בחג המולד - עשו את שלהם: ביקורה בישראל נדחה לטובת בדיקה מקיפה של סידורי ביטחון בתעופה, בדרישת הנשיא אובמה עצמו

  המחדל - וההשלכות. השרה לביטחון הפנים בארצות הברית, ג'נט נפוליטנו, הודיעה על דחיית ביקורה בישראל, שתוכנן להתקיים השבוע - בעקבות הלחץ הציבורי על הממשל שגרר הניסיון לפוצץ מטוס אמריקני בחג המולד, ודרישת הנשיא, ברק אובמה, ממנה - לערוך בדיקה מקיפה של סידורי הביטחון בתעופה ולהגיש לו המלצות הנוגעות לדבר עד לדיון בנושא בבית הלבן, שנקבע למחר.

   

  במקומה של נפוליטנו תגיע לישראל סגניתה, ג'ין לוט, ועוזר השרה למדיניות - דייויד היימן.

  הביקור בישראל, שתוכנן ליום רביעי הקרוב, נערך כחלק ממסע דילוגים של השניים בין נמלי התעופה הגדולים בעולם. המשלחת האמריקנית תצא כבר היום לאירופה, ובהמשך השבוע תגיע לישראל לשיחות תיאום ולימוד בדרגים מקצועיים.

   

  בימים האחרונים מפעילים גורמים רפובליקנים לחץ כבד על נפוליטנו כדי שזו תתפטר מתפקידה, בעיקר בעקבות "פליטת פה" שלה בראיון לאחר סיכול הפיגוע, שבו אמרה כי "המערכת תפקדה היטב" בטיפולה בסידורי האבטחה. כעבור יום אחד, חזרה בה נפוליטנו מדבריה והודתה כי כשלים רבים הם שאיפשרו את עלייתו של המחבל הניגרי למטוס האמריקני.

   

  נהלים חדשים: בדיקות גופניות, סריקות במזוודות

  יעדה של המשלחת האמריקנית, שאמורה הייתה לצאת בראשות נפוליטנו, היה בעיקרו תיאום מערך האבטחה של הטיסות היוצאות מנמלי התעופה הגדולים בעולם לעבר ארצות הברית.

  למרות היעדרה מהביקור הקרוב, מתכוונת נפוליטנו לצאת בעוד כמה שבועות לביקור בישראל בדרג מיניסטריאלי.

   

  בהמשך להחמרת נהלי האבטחה האמריקניים בתעופה, החל הבוקר מינהל הבטיחות של ארצות הברית, TSA, להנהיג נוהל בדיקות חדש לטסים לארצות הברית מנמלי התעופה ברחבי העולם. הנוהל החדש כולל בדיקות בגופם של הנוסעים ובמטענם, זאת נוסף על שימוש במכשירים לגילוי מתכות ובדיקות רנטגן למזוודות. על פי ההודעה, ייערכו הבדיקות הגופניות למחזיקים בדרכונים קובה ושל 13 מדינות ערביות ומוסלמיות, ובהן סוריה, לבנון, עיראק, איראן, לוב, תימן וסעודיה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נפוליטנו. אמרה והתחרטה
  צילום: רויטרס
  מטוס "דלתא"
  צילום: רויטרס
  מומלצים